Bielska Scena Piosenki Niebanalnej - wieczór 64.

Data dodania: 2019-03-12

15 marca o godz.19.00 zapraszamy do Kubiszówki na koncert promocyjny pt. „Dwie w jednym, czyli dwóch we trzech" w wykonaniu Waldemara Chylińskiego, Antoniego Murackiego i Bogusława Jackowskiego.
Dwóch bardów z dwóch różnych krain i ich dwie nowe płyty pełne poezji, które ukazały się w 2018 r. Prócz daty powstania łączy je też osoba aranżera i wydawcy /Antoni Muracki/.


Waldemar Chyliński jest śpiewającym poetą i uznanym autorem tekstów piosenek,nagradzanych wielokrotnie głównymi nagrodami na festiwalach – od studenckiego w Krakowie do Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wydał dwa tomiki wierszy i napisał kilka scenariuszy programów telewizyjnych. Piosenki z tekstami Waldemara Chylińskiego śpiewali m.in. Ela Adamiak, Ada Biedrzyńska, Beata Bartelik, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Zamachowski, zespoły:Mr. Zoob, Czerwony Tulipan, Kaczki z Nowej Paczki, Babsztyl oraz wielu innych artystów. Piosenki Chylińskiego ukazały się na trzech jego płytach autorskich i kilkudziesięciu płytach wspomnianych wykonawców. Wiele jego piosenek opublikowano w śpiewnikach i zbiorach teksów. Na scenie często towarzyszy mu grający na gitarze Bogusław Jackowski.
 

Antoni Muracki to śpiewający bard, poeta i tłumacz, współtwórca sukcesu Jaromira Nohavicy w Polsce. Wydał 5 płyt autorskich. Współpracował ze znakomitościami polskiej sceny, m.in.: Andrzejem Jagodzińskim, Zbigniewem Wegehauptem, Czarkiem Konradem, Robertem Kuśmierskim, Pawłem Gusnarem, Wiesławem Wysockim, Elżbietą Wojnowską czy Bogdanem Hołownią. Jego tłumaczenia piosenek Nohavicy śpiewali między innymi: Edyta Geppert, Zbigniew Zamachowski, Tadeusz Woźniak, Stanisław Sojka i Artur Andrus. Płyta „Świat wg Nohavicy" z 2008 pokryła się platyną. Twórczość Antoniego jest różnorodna stylistycznie - od ballady rockowej czy bossanovy do charlestona i ballady jazzowej. Gatunkowy ciężar tekstów, dotyczących kondycji współczesnego człowieka, dystans i ironia autora– to elementy charakterystyczne dla tej twórczości. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą  zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Bogusław Jackowski, muzyk-gitarzysta, aranżer, propagator twórczości Kabaretu Starszych Panów, znawca piosenki z tekstem i tzw. piosenki turystycznej, a także „dobry duch" wielu przedsięwzięć artystycznych i wydawniczych.

 

Gospodarzem koncertu będzie niezastąpiony Piotr Skucha!

 

Bilety do nabycia w Kubiszówce
Rezerwacja tel.: 33/ 812 58 86 lub mailowo: [email protected]
Cena biletu:
35 zł (przedsprzedaż)
50 zł (w dniu koncertu)

więcej: www.bspn.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Data:
2019-03-15
Rozpoczęcie:
19:00
Miejsce:
Bielsko-Biała, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, ul. Juliusza Słow
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: