Dokąd z rodziną na narty?

Data dodania: 2019-02-23

Dokąd  najlepiej udać się całą rodziną na narty? Na to pytanie warto znać dobrą odpowiedź. Bo przecież, jak to w rodzinie, często każdy oczekuje (lub potrzebuje) czegoś innego. Najprostszy przykład:  Dziecko dopiero zaczyna przygodę z nartami, a rodzice chcieliby także poszusować i odpocząć podczas zimowego wyjazdu. Chcieliby jednocześnie zastać takie warunki, żeby wspólnie z dziećmi komfortowo i ciekawie spędzić czas. A więc gdzie można spełnić takie oczekiwania?

 

Dużym zaskoczeniem okazało się przetestowanie pod względem przyjazności dla osób w różnym wieku i o różnych umiejętnościach jednej ze stacji w Wiśle. Wisła to miasto w Beskidzie Śląskim (województwo śląskie), którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jest miejscowością wypoczynkową, turystyczną i sportową. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Polski i gości spoza kraju. Może dzięki Adamowi Małyszowi, a może po prostu dzięki doskonałym warunkom narciarskim i przepięknym widokom przeżywa szczególne oblężenie w zimie. Oferta zimowa jest więc duża. Z powodzeniem każdy znajdzie tam swoje miejsce i zazna tego wyjątkowego klimatu. Stoki narciarskie, hotele, restauracje zawsze stają na wysokości zadania. Na wyjazd na narty całą rodziną należy jednak starannie wybrać miejsca wypoczynku i aktywności. Niezwykle przyjaznym i dostosowanym do potrzeb rodzin z dziećmi (i nie tylko) okazała się Stacja Narciarska Skolnity.

Skolnity Wisła to najmłodsza ze wszystkich stacji narciarskich w Wiśle! Od podstaw powstała w 2014 roku. Jej trasy biegną po stokach góry Skolnity (762 m n.p.m., szczyt w Paśmie Czantorii). Miejsce jest szczególnie urokliwe i niezwykle spójne z klimatem Wisły. W 2018 roku stacja ta dołączyła do Grupy Pingwina. Jej rozwój mocno przyspieszył, podniósł się poziom oraz zakres oferowanych udogodnień (zobacz wszystkie stacje z logo pingwinka: www.nudasienieuda.pl) i jako zmodernizowany ośrodek narciarski Grupy służy całorocznymi atrakcjami. W okresie zimowym jest prężnie działającą stacją narciarską z licznymi niespodziankami dla dzieci i pełną ofertę dla dorosłych.

5 najważniejszych powodów, dla których wrócisz tam całą Rodziną:

 

1. Lokalizacja i komunikacja:

Stacja Skolnity usytuowana jest w samym centrum Wisły! Położona jest dosłownie na przeciwko rynku obok kompleksu skoczni narciarskich Centrum. Dolną stację kolei linowej dzieli niespełna 700 metrów od dworca PKP Wisła-Uzdrowisko i około 1 kilometra od dworca PKS. Stoki są widoczne z głównego deptaka w Wiśle. Dzięki takiej lokalizacji nie tylko niezwykle łatwa jest dotarcie całą rodziną na docelowe miejsce, ale też komunikacja w czasie pobytu. W centrum bowiem (czyli tuż obok stacji!) znajduje się bogata i różnorodna oferta noclegowa. Naprzeciwko króluje hotel Gołębiewski, gdzie można się oczywiście zameldować, ale także, nie wynajmując pokoju, skorzystać z parku wodnego, co jest frajdą dla całej rodziny. Warto też zaznaczyć, że na terenie obiektu mieszczą się dwa parkingi, z których można podjechać darmowymi busami pod samą dolną stację kolei linowej. Bezpłatny bus można także zamówić pod hotel!

Skolnity może pochwalić się najdogodniejszą lokalizacją spośród wszystkich stacji narciarskich w Wiśle. Od rana narty, w przerwie na ratrakowanie spacer po wiślańskich krupówkach i powrót na stok.

 

2. Propozycje dla dzieci - atrakcyjnie i bezpiecznie.

Atrakcje przygotowane dla dzieci to na pewno coś, co wyróżnia stację Skolnity w Wiśle. Skolnity to dwie różniące się stopniem trudności trasy. Niebieska trasa to trasa rodzinna, trasa czerwona zaś przeznaczona jest dla bardziej zaawansowanych narciarzy
Przy górnej stacji kolei przygotowana została darmowa ośla łączka z orczykiem. Idealne, spokojne miejsce do nauki! Stacja oferuje także profesjonalne nauczanie i doskonalenie dzieci (i dorosłych także) w grupie oraz indywidualnie. W czasie ferii organizowane są specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz przedszkola narciarskie, szlifujące poprzez zabawę umiejętności narciarskie i snowboardowe. Takie kursy trwają od poniedziałku do piątku po 4 godziny dziennie. Wszystkie dzieci dostają dyplomy, nagrody i pamiątki. Dzieciaki są zachwycone, przebywają pod bardzo dobrą opieką, a rodzice mogą spokojnie szusować.
Z myślą o dzieciach Grupa Pingwina organizuje również zawody, Ligę Kubusiowego Narciarza. Każda edycja cieszy się ogromnym powodzeniem! Z myślą o najmłodszych wciąż powstają nowe obiekty mniejsze i większe. Teraz na przykład, na górnej części, stanęła karuzela zimowa dla dzieci, nawet nie jeżdżące na nartach bądź desce dzieci mogą pokręcić się na pontonach. Tam nuda się nie uda!3. Dla dzieci - niskie ceny.

Przyglądając się cennikowi stacji Skolnity, zauważyć od razu można, że bilety ulgowe są rzeczywiście korzystne. Na wyjeździe warto skorzystać z bardzo atrakcyjnych karnetów rodzinnych. Zostały one specjalnie przygotowane dla rodzin z dziećmi. Dzieci do czwartego roku życia korzystają z wyciągów gratis. Bezpłatnie korzystają wszystkie dzieci ze specjalnie przygotowanej oślej łączki wraz z orczykiem (dla początkującego dziecka wystarczy wykupić jeden wjazd koleją 10 zł, i na łączce ćwiczyć do woli). Dzieci mogą skorzystać też z całorocznego (!) karnetu (karnet 365dni), za jedyne 99 zł. Jest on aktywny na 5 stacjach (Skolnity (Wisła), Słotwiny Arena (Krynica Zdrój), Kasina Ski (Kasina Wielka), Czarny Groń (Rzyki), Kurza Góra (Kurzętnik)). Oczywiście zniżki są zauważalne na każdym kroku: w wypożyczalniach, na kursach, w punktach gastronomicznych.

 

4. Infrastruktura - profesjonalna i bezpieczna.

Wybierając się na wyjazd z dziećmi, myślimy także - a może przede wszystkim o bezpieczeństwie. Myślimy też o niezawodności sprzętu, obsługi i dobrych, przewidywalnych warunkach. Trasy są bardzo atrakcyjne. Zostały poprowadzone zakrętami przez las, co sprawia, że jazda jest urozmaicona. Obydwie trasy posiadają oświetlenie. Obie są sztucznie naśnieżane. Trasy są kontrolowane non stop. Trasa niebieska (1100 m) została nazwana trasą rodzinną. Jest ona bowiem szeroka, łagodna, zachwyca uroczymi widokami. Trzeba tu też zaznaczyć, że krzesełka wyposażone są w system Kid-stop zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem. Ta informacja powinna uspokoić każdego rodzica, który panikuje na myśl o wsiadaniu z dzieckiem na kolej linową.

 

 

5. Spokojny, błogi klimat.

Choć stacja Skolnity usytuowana jest w samym centrum, często nazywana jest kameralną i klimatyczną. Rzeczywiście, miejsce to idealnie oddaje charakter i atmosferę Wisły. Może za sprawą ludzi pełnych pasji, uśmiechu i energii, może za sprawą niezwykłych smaków (na szczycie obowiązkowy do skosztowanie jest żurek babci Zuzi, a przy dolnej stacji włoska pizza z pieca opalanego drewnem). jakie oferuje Wisła i Skolnity, a na pewno za sprawą niepowtarzalnych na żadnym innym wzniesieniu - widoków. Z górnej stacji rozpościera się widok na całą Wisłę. Krajobraz zapiera dech, zarówno w dzień, jak i po zmroku. Słowem: spokój, błogość i atrakcje w jednym miejscu.

Każdy, kto raz odwiedzi stację Skolnity w Wiśle, będzie tam wracał z całą rodziną. I każdy dopisze do powyższej listy swoje wyjątkowe powody, dlaczego warto tam wypoczywać rodzinnie. tym bardziej, że stacja robi wiele promocji takich jak Szalone poniedziałki 50% taniej, a panie w Dzień Kobiet będą jeździć cały dzień za 20zł.

Grupa Pingwina dba też o swoich klientów po sezonie. Wszystkie pięć stacji Nuda się nie uda (www.nudasienieuda.pl) przygotowało po 25 lutego program FreeSki Hotele. Zaprasza na swoje stoki - za darmo. Żeby otrzymać darmowy karnet, wystarczy wybrać się na narty na minimum dwa dni i zarezerwować nocleg, który znajduje się w tej bazie: https://freeskihotele.pl/ . To bardzo proste! Propozycje noclegowe są tak zróżnicowane, że absolutnie każdy znajdzie tu coś dla siebie: i ten, kto szuka czterogwiazdkowego hotelu ze SPA, i ten, który woli czyste, klimatyczne kwatery prywatne.

Ten program sprawa, że w stacjach toczy się zimowe życie aż do ostatniego śniegu, warto sprawdzić FreeSki w Wiśle, Kasinie Wielkiej, Krynicy Zdroju, Rzykach (k. Andrychowa) i na Mazurach w Kurzętniku.

www.skolnity.pl

https://www.facebook.com/skolnity/ 

/artykuł sponsorowany/

Podziel się na:

Najpopularniejsze: