Mama Manager pomaga się ogarnąć

Data dodania: 2019-02-22

Z Kasią Raiter-Łuksza z Bielska-Białej, mamą 7-miesięcznego Piotrusia, która jako MAMA MANAGER aktywnie działa w mediach społecznościowych (jej profil na Facebooku liczy już ponad 11.000 followersów, a zaczynała raptem 3 miesiące temu), rozmawiam o genezie powstania oraz planach na kolejny rok.

 

Skąd się wzięła Mama Manager?

Kiedy na świecie pojawiło się moje dziecko, ciężko było mi ogarnąć nową sytuację. Stwierdziłam, że tylko dobra organizacja pozwoli i mi i mężowi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Szukałam sposobów i porad w sieci, ale praktycznie wszystkie treści związane z zarządzaniem czasem dotyczyły ludzi bez zobowiązań, których od planu do działania dzieli tylko chęć. W przypadku Mam jest inaczej, bo często mimo szczerych chęci, od realizacji dzieli kilkadziesiąt pilnych zadań do zrobienia. Dotarło do mnie, że czytając te treści można się nico zdołować, mieć poczucie, że jest się złą Mamą, bo “nie ogarniam”, “nie daję rady”, a kreowany na Instagramie obraz Matek idealnych tylko pogarsza sprawę. Pomyślałam, że przecież zawodowo zajmuję się projektami, czyli również: zadaniami, celami, zarządzaniem czasem, itp. i na pewno uda mi się zastosować to w życiu. Kiedy pojawiły się pierwsze efekty, postanowiłam, że podzielę się sposobami z innymi Mamami i stworzę treści i metody dopasowane do potrzeb właśnie Mam.

Z zawodu jesteś managerem projektów - czy naprawdę da się przemycić metody stosowane w korporacji do życia mamy na macierzyńskim?

Jasne! Efekty mówią same za siebie. Nie chodzi tutaj o stosowanie skomplikowanej metodyki, która sama w sobie byłaby czasochłonna, ale o wdrażanie rozwiązań dających widoczny efekt. Masz problem z realizowaniem swoich zadań - rób listy! Masz za dużo zadań - realizuj je od tych najważniejszych, które przyniosą potencjalnie największą korzyść! Codziennie tracisz czas na zakupy? Zacznij robić plany posiłków i listy zakupów, itd. Pomysłów i sposobów jest naprawdę bardzo dużo, a wszystko zależy, czego aktualnie potrzebujesz.

 

Przed blogiem o zarządzaniu czasem, prowadziłaś jeszcze dwa inne - Rodzice Nieperfekcyjni oraz Kreuję Rzeczywistość - probowałaś także swoich sił z vlogiem - czy porzuciłaś tamte projekty?

Tak. Postawiłam wszystko na nowy projekt, ponieważ miałam na niego pomysł, jasną wizję i przyświecający mi cel. Rodziców Nieperfekcyjnych polączyłam z Mamą Manager, a z mojego pierwszego projektu wybrałam treści, które mogłyby zainteresować Mamy i również umieściłam na nowym blogu. Kanał na youtube okazał się bardzo czasochłonny i mimo szczerych chęci, musiałam odłożyć jego realizację. Moja doba również ma 24 godziny, a kanał nie był wysoko na liście moich priorytetów. Może za jakiś czas uda się do tego wrócić. Zobaczymy.

 

O "Mamuśkowym Planerze" mówisz - "moje drugie dziecko" - opowiedz ile czasu zajęło przygotowanie od pomysłu do realizacji?

Od momentu pojawienia się pomysłu, treści i projekt zrealizowaliśmy w około 2 tygodnie pracując po nocach. Niestety produkcja to bardzo czasochłonny proces i planery wyszły z drukarni po ok. 2 miesiącach od pojawienia się konceptu. Plusem planera jest to, że nie ma dat i można zacząć planowanie w dowolnym momencie. Zamysł był taki, żeby zacząć planowanie od momentu pojawienia się dziecka, ale planer kupują też mamy w ciąży i również planują swój czas. 

Co chciałabyś przekazać mamom, które spodziewają się swojego pierwszego dziecka - jakie 3 rady byś im dała na pierwsze miesiące z dzieckiem?

Najważniejsze to się nie stresować pozwolić sobie na odpoczynek. My Mamy chcemy być perfekcyjne, mieć wszystko zawsze gotowe, czyste i poukładane. Lepiej wyluzować i po prostu się wyspać. Ważne, aby dać sobie czas na zapoznanie się z nową sytuacją, nie oczekiwać, że od razu będzie się ekspertem od dzieci (to przyjdzie w krótkim czasie, ale będzie raczej dotyczyło Twojego dziecka). Nie bój się prosić o pomoc. Angażuj w opiekę partnera, a gdy z czymś nie dajesz rady, to szukaj pomocy u rodziny, znajomych - na pewno chętnie pomogą zrobić zakupy czy przygotować obiad. (O tym jak przetrwać początki i pierwsze miesiące z dzieckiem pisałam w moim ebooku “Przygotowana Mama”)

Oprócz bloga, facebooka, instagrama Mamy Manager organiujesz także warsztaty dla mam w realu. Niedawno zaingurowałaś takie spotkanie w Bielsku-Białej w Akademii Malucha - jak się udało, ile mam wzięło udział, czemu dokładnie były poświęcone warsztaty i czy planujesz jeszcze takie spotkania w przyszłości?

Było super, chociaż przyznaję, że prowadzenie spotkania z małymi dziećmi na sali było wyzwaniem i nowym doświadczeniem. Na warsztatach rozmawiałyśmy o sposobach planowania zadań, organizacji dnia i o tym, jak szukać “dodatkowego czasu” i sposobach na znalezienie motywacji do działania. Było to pierwsze takie spotkanie i również dla mnie ciekawa lekcja. Ponad 20 uczestniczek warsztatów oceniło je w ankiecie pozytywnie, średnio na 4,5/5. Także jestem zadowolona z wyniku. Będę oczywiście wprowadzała zmiany przed kolejnym takim spotkaniem, aby dostać 5. Obecnie planuję warsztaty w Warszawie, Łodzi i moich rodzinnych stronach - w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkania odbędą się w kwietniu i maju.

 

Nie przegap kolejnych warsztatów, webinarów i live'ów:

https://www.facebook.com/mamamanagerpol/

https://www.instagram.com/mama.manager/ 

 

UWAGA!!! NA HASŁO beskidzka10 otrzymasz 10% RABATU na zakup "Mamuśkowego Planera" przez stronę https://www.mamamanager.eu/produkt/planerdlamam/ 

KOD WAŻNY DO 31.03.2019

(hasło ważne też na inne produkty ze sklepu)

Podziel się na:

Najpopularniejsze: