Eliminacje do 2. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku-Białej

Data dodania: 2019-02-07

Nasze miasto Bielsko-Biała kojarzy się z bajką od bardzo dawna. To właśnie tutaj narodziły się pomysły na postacie Reksia, Bolka i Lolka oraz wielu innych bohaterów kreskówek. W tym oto bajkowym klimacie 16 czerwca 2018 roku odbył się pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bajkowej. Zaledwie kilometr od Studia Filmów Rysunkowych, 670 dziecięcych kroków od pomnika Reksia i 160 od pomnika Bolka i Lolka stworzono przestrzeń dla młodych wokalistów z całej Polski do prezentacji własnych interpretacji bajkowych piosenek.

Idea i pomysł utworzenia tego rodzaju imprezy okazały się strzałem w dziesiątkę zarówno na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim. Chęć udziału w Festiwalu wyraziło ponad 150 osób z 9 województw. Występy artystyczne uczestników stały na wysokim poziomie a dzięki wsparciu sponsorów udało się zapewnić laureatom atrakcyjnenagrody muzyczne m.in. nagranie świątecznych utworów w studiu Rehegoo Music oraz profesjonalne mikrofony ufundowane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Przed Świętami Bożego Narodzenia laureaci Festiwalu nagrali płytę z piosenkami świątecznymi, która została udostępniona na popularnych muzycznych platformach internetowych.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się na ponowne uruchomienie machiny Festiwalu, proponując udział nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Radość ze śpiewu może osiągnąć każda osoba, niezależnie od środowiska i sytuacji w której się znajduje. Chęć udziału w festiwalu zgłaszają bowiem osoby niepełnosprawne, którym udziela się wsparcia, dzieci z domu dziecka oraz ośrodków socjoterapeutycznych.

Klimat bajek oraz piosenek z nimi związanych ponownie oczaruje wszystkie osoby które przyjdą posłuchać i wspierać wokalistów biorących udział w Festiwalu, czując jednocześnie ducha rysunkowych postaci którymi inspirowali się artyści.Widząc ogromne zainteresowanie drugą edycją Festiwalu organizatorzy postanowili  przeznaczyć na eliminacje nie jeden lecz dwa dni, a zatem już 6 i 7 kwietnia w Bielskim Studio Piosenki rozpocznie się pierwszy akt Konkursu Piosenki Bajkowej. Dodanie kolejnej kategorii i rozszerzenie wieku uczestników umożliwi każdej osobie kochającej śpiew wykonanie kroku do spełnienia własnych marzeń.

Jeśli masz tę moc – wypełnij zgłoszenie i stań do walki o siebie, o atrakcyjne nagrody w jednej z pięciu kategorii.A kto wie? być może będzie to początek wymarzonej muzycznej kariery.

Weź udział i wybierz swoją kategorię:

  • kategoria I – soliści 6-10 lat
  • kategoria II – soliści 11-15 lat
  • kategoria III – soliści 16+
  • kategoria IV – zespoły do 14 lat
  • kategoria V – zespoły od 15 lat

Dla uczestników eliminacji zaplanowano wiele atrakcji związanych z muzyką i bajkami. Przed przesłuchaniami odbędą się warsztaty ze śpiewu i emisji głosu dla każdej z wyżej wymienionych kategorii. Nie zabraknie również podróży do bajkowego świata w Studiu Filmów Rysunkowych
w Bielsku-Białej, a ponadto organizatorzy przygotowali dodatkowe niespodzianki, które do samego dnia rozpoczęcia wydarzenia pozostaną słodką tajemnicą.Eliminacje wyłonią 7 uczestników w każdej kategorii, którzy spotkają się w finale II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej zaplanowanego na 16 maja 2019 roku w Klubie Klimat mieszczącym się w Galerii Sfera. Spośród nich sześcioosobowe jury wyłoni zwycięzców Konkursu Piosenki Bajkowej.

Z dobrodziejstw oferowanych przez Festiwal skorzystają wszyscy, zarówno uczestnicy którzy będą mogli poczuć się jak gwiazdy i zaprezentować swoje unikalne umiejętności wokalne, publiczność której gwarantuje się niepowtarzalną zabawę, bohaterzy bajek którzy poczują że pamięć o niech jest wiecznie żywa, a także nasze miasto Bielsko-Biała, które znowu będzie miało okazję oczarować swoim urokiem i klimatem wszystkie odwiedzające je osoby z całego kraju. Takiej niepowtarzalnej imprezy nie organizuje się w żadnym innym mieście.

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu: festiwalpiosenkibajkowej.pl lub pod numerem telefonu: 505 308 011

 

Data:
2019-02-07
Rozpoczęcie:
Miejsce:
Bielsko-Biała,
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: