Remontujemy Świetlikowo

Data dodania: 2019-01-29

Grudzień to szczególny czas w którym bardziej niż kiedykolwiek nasze serca otwierają się na pomoc innym. Niesamowity splot wydarzeń, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zaprowadził mnie do Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, mieszczącego się w Tychach. Do takiego miejsca trafiłam po raz pierwszy, jestem jednak pewna, że tamten dzień zapamiętam na zawsze. Była to niesamowita lekcja pokory wobec życia. Uważam, że umiejętność cieszenia się z najdrobniejszych rzeczy to wielki dar o którym większość z nas w dzisiejszych czasach zapomniała.


Miejsce takie jak Świetlikowo pokazuje niesprawiedliwość życia. Bo jak inaczej opisać to co spotyka te Dzieci? Dzieci, które powinny w pełni korzystać z przywilejów dzieciństwa – jeść słodycze, jeździć na rowerze czy bawić się w bitwę na śnieżki. Ich codzienność jest jednak zupełnie inna. Mimo tych przeciwności losu te Dzieci są szczęśliwe na sposób jaki tylko dziecko potrafi. Mimo iż w swoim krótkim życiu wycierpiały bardzo dużo to wciąż na ich twarzach widać uśmiech. Nie jeden z nas – dorosłych – mógłby brać z nich przykład.

Są jeszcze Rodzice i Rodzeństwo – najważniejsze osoby w życiu podopiecznych Świetlikowa. Hospicjum to nie tylko budynek. To również program opieki dla Rodzin, to udzielanie wsparcia na każdej płaszczyźnie życia. Nie tylko w okresie choroby dziecka lecz również w okresie żałoby.

Jest jeszcze jedna grupa ludzi – personel, który ze szczerych chęci i z wszystkich sił stara się pomagać Dzieciom i Rodzinom. Z pełnym zaangażowaniem codziennie sprawuje opiekę medyczną  i daje wsparcie. Poświęcenie dla drugiego człowieka wykracza poza ramowe osiem godzin pracy. Hospicjum świadczy swoją pomoc bezpłatnie. Pozyskiwane fundusze, które i tak nie są wystarczające, w szczególności wydatkowane są na potrzeby Dzieci, środki medyczne, zaopatrzenie sali rehabilitacyjnych czy sprzęt. Dobro pacjenta jest tutaj najważniejsze o czym przekonać się można odwiedzając Świetlikowo.

Hospicjum to nie tylko sale rehabilitacyjne i świetlica, lecz jak każda inna placówka, to również część biurowa. Na te pomieszczenia zwróciłam szczególną uwagę, ponieważ znacząco odbiegają standardem od reszty budynku. Jako osoba pracująca w biurze wiem jak bardzo wyposażenie i wygląd pomieszczenia wpływa na jakość pracy. Myślę, że każdy z nas wie iż warunki w jakich wykonujemy różne czynności wpływają na naszą efektywność. Remont jest konieczny do dalszego funkcjonowania placówki. Miałam możliwość zweryfikowania i wiem, że przebudowa piętra ułatwi pracownikom czynności dnia codziennego i pozwoli na jeszcze lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Wiem, że ludzi o dobrych sercach jest mnóstwo dlatego zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Zgodnie z planami i kosztorysem niezbędne jest uzbieranie niebotycznej sumy 80 000PLN. Wierzę w to, że z Waszą pomocą uda się to zrobić. Każda złotówka przybliży realizację tego marzenia.

Pomóżmy razem wyremontować Świetlikowo! ❤️ Zróbmy to razem dla tych Dzieci, Rodzin i Ludzi, którzy tam pracują.

Poniżej zamieszczam kosztorys ( ceny netto do których należy doliczyć 23% VAT) i plan przebudowy. Kwota nie uwzględnia kosztów wyposażenia pomieszczeń.

 

1. Wykonanie wyburzeń ścianek działowych - 675 PLN

2. Wykonanie ściany murowanej - 208 PLN

3. Wykonanie ścianek w zabudowie aluminiowej - 11 856 PLN

4. Wykonanie i montaż drzwi aluminiowych - 6 300 PLN

5. Wykonanie rusztu stalowego pod ściankę działową, montaż płyt gipsowo kartonowych na ruszcie - 921 PLN

6. Dostawa i montaż drzwi drewnianych - 5 400 PLN

7. Zakup armatury do pomieszczeń WC - 4 500 PLN

8. Wykonanie instalacji wod. kan w pomieszczeniu WC - 3 880 PLN

9. Demontaż starych i ułożenie nowych płytek na ścianach i podłogach, biały montaż instalacyjny - 5 900 PLN

10. Montaż nadproży drzwiowych - 150 PLN

11. Szpachlowanie i malowanie ścian na piętrze - 7 590 PLN

12. Zerwanie starego podłoża, wylewka wyrównująca do grubości 4mm, ułożenie wykładzin typu medycznego - 10 400 PLN

13. Zakup płytek do sanitariatu - 2 000 PLN

14. Wykonanie instalacji elektrycznej i LAN - 6 500 PLN

Za każdy datek będę niezmiernie wdzięczna. Proszę również o udostępnianie tej zbiórki. Czas nie stoi po naszej stronie. Zgodnie z harmonogramem prac #remontujemyŚwietlikowo już od początku lutego.

Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia! Dziękuje za pomoc ❤️

 

 

 

 

Zbieramy na: https://zrzutka.pl/uzwgjw

Licytujemy i wystawiamy przedmioty na: https://web.facebook.com/groups/813015209043993/ 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: