Naucz się języków w zaciszu swojego domu

Data dodania: 2019-01-04

Jedyny sposób na naukę języka obcego bez wychodzenia z domu to lekcje przez internet. Można próbować samemu zgłębiać tajniki językowe, ale bardziej spektakularne efekty zapewnia systematyczna praca z nauczycielem. Obecnie, kiedy czas jest na wagę złota, warto zainwestować go właśnie w naukę online. Chciałabym abyśmy wspólnie przyjrzeli się zaletom takiego rozwiązania.

Wygoda. Badania naukowe dowodzą, że najbardziej komfortowo czujemy się we własnym domu, otoczeni ulubionymi przedmiotami. O wiele przyjemniej siedzi się w swoim ulubionym fotelu niż na klasowym krześle. Idealne warunki do znacznie sprzyjają przyswajaniu wiedzy. Oczywiście, dom to tylko jedna z możliwości, tak naprawdę możesz uczyć się w ogrodzie, parku czy na spacerze – w miejscach gdzie masz dostęp do internetu.

Elastyczność. Nieprzewidziane, życiowe sytuacje już nie są problemem. Kolejną z zalet nauki online jest brak sztywnych ram czasowych. Nagły wyjazd do lekarza? Szybkie zakupy, bo akurat czegoś zabrakło? To już nie problem. Ty sam decydujesz kiedy chcesz się połączyć z nauczycielem. Oczywiście, jeśli ma on akurat wolny termin. W ten sposób zajęcia mogą odbywać się o dowolnej porze. W szkołach stacjonarnych są to godziny ustalone i trudno je zmienić.

Dostępność. Zajęcia online są doskonałe dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w lekcjach „na żywo”. Ileż razy słyszałam słowa „Do szkoły językowej mamy za daleko” lub „Moje dziecko ciągle choruje i pieniądze przepadają”. Czy choroba czy odległość – lekcja online to jest pewność! Moi kursanci są z naprawdę odległych, zagranicznych terenów.

Różnorodność materiałów. Zasób dostępnych narzędzi online jest znacznie większy ,aby prowadzić urozmaicone i ciekawe lekcje. Kursant sam, uczestnicząc w procesie poznawania nowego języka, dowiaduje się nowych rzecz i słucha materiałów nagrywanych przez rodowitych użytkowników. Zapewne ciekawsze jest obejrzenie filmu na Youtube niż siedzenie nad książką.

Bogactwo komunikacji. Lekcje online są doskonałym narzędziem do budowania relacji z kursantem. Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że łączenie się przez internet znacznie ubogaca wspólną komunikację. Zajęcia nie kończą się po upłynięciu ustalonego czasu. Jestem dostępna cały tydzień. Często zdarza się, że wymieniamy się z kursantami filmikami czy artykułami w obcym języku. A oni sami upominają się o zadania do rozwiązania.

Kursy szyte na miarę. W większości przypadków to nie ja decyduję co kursant będzie robił. On sam mówi nad czym chciałby popracować, a ja zasypuję go materiałami i przydatnymi linkami. Motywację można wzbudzić tylko i wyłącznie materiałami dobranymi do zainteresowań danej osoby, dlatego w tym celu zawsze przeprowadzam wywiad. Dzięki temu sama wiele się uczę.

Nowoczesność. Na ostatnim miejscu chciałabym podkreślić wagę lekcji online dla osobistego rozwoju technologicznego. Biegła obsługa komputera jest jedną z kluczowych kompetencji wymaganych przez współczesnych pracodawców. Opanowanie odpowiedniego programu i wyszukiwanie informacji jest dziś w cenie.

Podsumowując, jako wieloletni nauczyciel widzę znacznie większy potencjał w nauczaniu online niż w lekcjach stacjonarnych. Z przyjemnością je prowadzę i polecam każdemu, kto chce spróbować.

Kornelia Machalica – właścicielka szkoły stacjonarnej i online Angielski z pomysłem, nauczycielka angielskiego i hiszpańskiego, tłumaczka, copywriter.

/artykuł sponsorowany/

Podziel się na:

Najpopularniejsze: