Jak kreatywnie spędzić czas z rodziną?

Data dodania: 2018-11-27

W ostatnim czasie coraz częściej niestety członkowie rodzin oddalają się od siebie.

W ostatnim czasie coraz częściej niestety członkowie rodzin oddalają się od siebie. Ciężko wyróżnić jeden element, który może mieć na to największy wpływ, ale na pewno przyczyniają się do tego rodzice, którzy spędzają zbyt dużo czasu w pracy, dzieci przesiadujące przed telewizją i komputerem lub po prostu złe nawyki, które codziennie się utrwalają. Niestety nie zawsze jest możliwość, aby każdego dnia wygospodarować kilka godzin dla najbliższych, jednak powinno się dążyć do  tego, aby spędzać z najbliższymi wolne chwile.

Zdecydowanie tematem „na czasie” jest aktywny tryb życia. Duża część społeczeństwa uczęszcza na zajęcia fitness, chodzi na siłownię lub przynajmniej stara się kilka razy w tygodniu pobiegać. Doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z rodziną, a przy okazji promowaniu aktywności fizycznej jest wspólna wizyta na basenie. Jest to nie tylko miejsce, gdzie możemy się zdrowo zmęczyć i odciąć od codziennej rutyny, ale także i wypocząć. Na większości obiektów są dla najmłodszych strefy z atrakcjami, na których mogą się wyszaleć. Na zjeżdżalniach z reguły nie ma ograniczenia wiekowego, dlaczego więc nie rzucić się w wir zabawy z naszą pociechą?

Basen odhaczony? To może teraz spędzimy wieczór w domu ze strategiczną grą planszową, w której za wszelką cenę będziemy dążyć do wygranej? Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo rozmaitych gier, zarówno takich, których zasady i mechanikę opanujemy w kilka minut, jak i bardziej skomplikowanych, które będą wymagać kilku gier, aby w pełni je zrozumieć. Jeżeli chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym, możemy także sięgnąć po gry językowe. Angielski na co najmniej komunikatywnym poziomie jest wymagany na wielu stanowiskach. Gry do nauki są jednym z bardziej efektywnych sposobów na szlifowanie umiejętności językowych.

Niektórzy uwielbiają gotować, jednak nie trzeba być pasjonatem kuchni, aby przygotować wyjątkowy posiłek z uśmiechem na ustach i spędzić przy tym miło czas. Zwłaszcza, gdy ma się do dyspozycji pomocników, z którymi przy okazji można się powygłupiać, a później wspólnie poddać ocenie upieczone ciasteczka.

Przeprowadzane badania jasno pokazują, że niewiele osób w Polsce odwiedza miejsce, jakim jest teatr. Zdecydowana większość zastępuje go kinem lub po prostu nie bywa w podobnych miejscach. Teatr nie należy do najtańszych atrakcji, jednak naprawdę warto od czasu do czasu wybrać się wspólnie z najbliższymi na polecaną sztukę. Wybór jest na tyle szeroki, że nie powinniśmy mieć problemu z doborem repertuaru zarówno na wyjście z naszym partnerem i znajomymi, jak i dziećmi.

Czasem wskazane jest także mniej kreatywne spędzenie czasu z bliskimi. Największą radość może przynieść wieczór na sofie z herbatą w ręku i rozpalonym kominkiem. To odpowiedni moment, aby zwyczajnie spytać się jak minął dzień, albo jakie mamy plany na weekend. Dbajmy o nasze relacje regularnie.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów merytorycznych dostępnych na stronie http://regipio.com/

Podziel się na:

Najpopularniejsze: