Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka

Data dodania: 2018-11-21

Historia to przygoda, a przygoda nie może być nudna!

Wesoło rymowana książka autorstwa Justyny Janiszewskiej i Joanny Olszańskiej, uchyla rąbka tajemnicy i odpowiada na wiele, nurtujących dzieci, pytań- dlaczego Jadwigę ogłoszono świętą? Czego wstydził się Bolesław Wstydliwy? Czy Łokietek sięgał komuś do łokcia? I jak często Pobożny zmawiał pacież? Tyle pytań!

"Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka", pieszczotliwie nazywana przez autorki wehikułem czasu, zabierze czytelnika w niezwykłą podróż, w której to odwiedzimy pierwszych Piastów- Mieszka, jego syna, wnuka. Sprawdzimy co słychać u Kazimierza Wielkiego. Przywitamy się z Jadwigą, sprawdzimy jak czuje się Jagiełło po wygranej bitwie pod Grunwaldem. Przekonamy się również co wływało na decyzje przy wyborze króla elekcyjnego. 51 edukacyjnych wierszy Joasi pozwolą poznać historię każdego z władców, a wesołe portrety królów autorstwa Justyny, jeszcze bardziej przybliżą sylwetkę każdego z nich. Autorki wyszły z założenia, że wesołe przedstawienie historii, zachęci dzieci do jej poznania, przysfojenia ważniejszych dat i wydarzeń. Książka ta jest współczesną odpowiedzią na poczet Jana Matejki, który stał się inspiracją do jej powstania. 

Polak potrafi - naprawdę potrafi!

Aby dziewczyny mogły wydać książkę, wzięły udział w akcji Polak Potrafi. Jest to największa w Polsce platforma crowdfundingowa, która pomaga przy uzyskaniu funduszy na realiacje planów. Dlatego jeśli chcesz wesprzeć ich ciekawy projekt zajrzyj na stronę zbiórki (LINK), wybierz interesującą Cię nagrodę i tym samym pomóż spełnić marzenie. 

Akcja polega na opcji „Wszystko albo nic”, czyli jeśli nie uda się zebrać w stu procentach potrzebnych funduszy, to wszystkie wpłaty zostają zwrócone fundatorom. Ważna jest nawet symboliczna złotówka.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ