Potrzeba 15 tys. zł, aby uspokoić dzieci w Żywcu

Data dodania: 2018-10-28

Potrzeba 15 tys. zł, aby uspokoić dzieci w Żywcu 

              Dzieciom o różnym stopniu niepełnosprawności w Żywcu brakuje Sali do uspokojenia emocji i wyciszenia. Jeszcze jest szansa na zrealizowanie projektu, który ukoi atakowane przez różnego rodzaju bodźce dzieci i młodzież. Potrzeba jedynie 15.395 zł na wyposażenie Sali. Liczy się każda złotówka.

              Projekt „Sala Sensira” realizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej. Specjalistyczna sala do integracji sensorycznej powstaje w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym (SOSW) w Żywcu. „Sensira” jest salą pomagającą stymulować materiałami sensorycznymi rozwój zmysłów: wzroku, słychu, dotyku oraz powonienia. Zajęcia prowadzone w Sali Sensira będą bezpłatne i dedykowane dzieciom i młodzieży, która coraz częściej wymaga wsparcia w uspokojeniu emocji, duszy i ciała od współczesnego świata i towarzyszących w ich życiach chorób. Dzieci z takimi problemami niestety jest z roku na rok coraz więcej w naszym mieście.

- W związku z brakującymi środkami może okazać się, że cały projekt nie dojdzie do skutku – mówi prezes Stowarzyszenia Sandra Deka. - Jeden ze sponsorów zastrzegł sobie, iż przekazuje określoną kwotę, jednak chce zobaczyć efekt finalny Sali w grudniu tego roku. Cały projekt to kwota ponad 60 tys. zł i większą jego część już udało nam się zebrać, sala jest już wyremontowana i czeka na instalacje wysokospecjalistycznego sprzętu. Niestety od jakiegoś czasu nie potrafimy znaleźć sponsorów do pomocy w sfinalizowaniu brakujących elementów Sali Sensira, który opiewa na 15.395 zł. Jeśli nie uda nam się w najbliższych tygodniach uzbierać tych pieniędzy będziemy musieli zwrócić wszystkie uzbierane środki. Praca wolontariacka wielu wspaniałych ludzi, ich zaangażowanie i poświęcony czas pójdą na marne – dodaje Deka.

Dyrektor SOSW w Żywcu Magdalena Worek podkreśla, że ta sala to otwarcie wielu możliwości dzieciom i młodzieży z ośrodka oraz podopiecznych Stowarzyszenia, z którym placówka współpracuje od lat.

 - Mam wielką nadzieje, że niebawem znajdą się sponsorzy, którzy zauważą problemy i wyzwania stojące przed współczesnymi dziećmi i młodzieżą. Nadmiar informacji i coraz większy chaos komunikacyjny przeszkadza zdrowym ludziom, a co dopiero osobom z niepełnosprawnościami – mówi Magdalena Worek.  

              Aby dokończyć salę potrzebne jest wsparcie nie tylko sponsorów, ale także mieszkańców. To właśnie dzieci z Żywca będą głównym beneficjentem funkcjonowania Sali Sensira. Liczy się każda złotówka. Pomóc można na wiele sposobów – m.in. wpłacając datki na niżej podane konto z dopiskiem „Sala Sensira”, albo zaangażować się w zbiórce na portalu siępomaga.pl.

 

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/salasensira

Wpłaty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia:

Nr konta: 79 8137 0009 0029 6881 2000 0010

Bank Spółdzielczy w Żywcu

Tytuł: Sala Sensira

Podziel się na:

Najpopularniejsze: