Glina i wiklina, czyli wracamy do natury

Data dodania: 2018-10-03

Już wkrótce dzieci będą miały okazję, podobnie jak dziadkowie, stworzyć zabawki i ozdoby wyłącznie z naturalnych materiałów, czyli gliny, siana oraz wikliny. Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała zaprasza na trzy spotkania z cyklu „Akademia rzemiosła”. Wstęp bezpłatny.

Wszechobecny plastik od dawna wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Październikowe warsztaty „Akademia rzemiosła” to cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace, wykorzystując wyłącznie ekologiczne materiały.

Pierwsze warsztaty skupią się na glinie, a uczestnicy zajęć będą mieć okazję popracować przy kole garncarskim i stworzyć wymyślne, gliniane ozdoby oraz praktyczne małe dzbanki. Na kolejnych zajęciach pt. „Ekosianko” mali artyści będą korzystać ze słomy i siana. Motając tworzywo, stworzą postacie zwierzątek, a całość uzupełnią ziarnami zbóż, kawy, fasolą czy grochem. Dzieci spróbują również swoich sił w wyplataniu wikliny i stworzą koszyczki oraz dekoracyjne serduszka, grzybki i rybki. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu!

Harmonogram zajęć:

06.10 – Garncarstwo
13.10 – Ekosianko – motanie siana
27.10 – Wikliniarstwo

„Akademia rzemiosła” odbędzie się w trzy weekendowe dni w Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała przy al. Bohaterów Monte Casino 421 w Bielsku-Białej. Pierwsze spotkanie już 6 października, a kolejne: 13 oraz 27 października od godziny 11:00 do 17:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny!

Podziel się na:

Najpopularniejsze: