Agnieszka Maria HASLETTE - Kandydatka do rady miejskiej w Bielsku-Białej

Data dodania: 2018-10-03

Agnieszka Maria HASLETTE

Kandydatka do rady miejskiej w Bielsku-Białej

Okręg nr 2 Wapienica, Stare Bielsko, Os. Polskich Skrzydeł, Os. Wojska Polskiego, Os. Kopernika, Os. Piastowskie, Os. Mieszka I, Os. Sarni Stok

Lista nr 10

Pozycja nr 6

 

#Działamy

#Resume:

# wykształcenie wyższe dwukierunkowe: Filologia Angielska Nauczycielska oraz Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw;

# doświadczenie zawodowe w biznesie międzynarodowym w branży Automotive;

# organizacja i uczestnictwo w charytatywnych inicjatywach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży;

# wspieranie działań ekumenicznych i dialogu międzywyznaniowego;

# bielszczanka, prywatnie żona i matka, której szczególnie bliskie są kwestie związane z opieką nad dziećmi.

Wybrane elementy programu:

Szanowni Państwo,

Zwracam się z prośbą o poparcie mojej kandydatury na Radną Miasta Bielska-Białej. Jestem osobą bezpartyjną, sympatyzującą ze środowiskiem Zjednoczonej Prawicy dla Bielska-Białej, która z mojej perspektywy jest płaszczyzną dialogu konserwatywno-wolnorynkowego ukierunkowaną na poprawę zarządzania miastem i aktywnego pozyskiwania oraz efektywnego wykorzystania funduszy rządowych i unijnych. Mamy dobrą diagnozę potrzeb społecznych naszego lokalnego środowiska i jesteśmy gotowi do dobrej współpracy z Rządem. Promujemy ideę współuczestniczenia mieszkańców w zarządzaniu miastem.

Jako aktywna zawodowo mama dobrze znam problem zbyt małej ilości miejskich żłobków w Bielsku-Białej. Pomimo zwiększenia przez Rząd w ciągu ostatnich 3 lat środków pieniężnych w programie „Maluch+” o ponad 100%, tj. z 15,7 mln zł do 31 mln zł, dotychczasowe władze Ratusza nie utworzyły ani jednej nowej, miejskiej placówki opieki nad dziećmi do lat 3 w Bielsku-Białej. Z tego powodu, w ubiegłym roku ponad 200 dzieci nie znalazło miejsca w miejskim żłobku. Zaniedbanie przez obecne władze Bielska-Białej tej sfery funkcjonowania naszej społeczności znacznie utrudnia aktywizację zawodową matek chcących powrócić na rynek pracy po okresie urlopu macierzyńskiego. Zapisanie dziecka do prywatnego żłobka, o miejsce w którym i tak jest trudno, wiąże się ze znacznym obciążeniem domowego budżetu kwotą około 1.000,00 zł miesięcznie.

 

Wiele gmin i miejscowości województwa śląskiego skorzystało już z programu rządowego „Maluch+”, dzięki czemu w 2016 roku powstały nowe placówki żłobków publicznych m.in. w Sosnowcu, Knurowie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Wojkowicach i Pisarzowicach. W 2017 roku o nowe miejskie żłobki wzbogaciły się Katowice, Orzesze i Rybnik. W roku bieżącym powstały kolejne miejskie placówki w Sosnowcu, Knurowie i Czeladzi, jak również do programu „Maluch+” dołączyła Poczesna, Miedziana, Jaworzno, Gliwice, Mysłowice i Pyskowice. Niestety, Bielska-Białej nie ma w gronie miast i miejscowości korzystających z tego rządowego wsparcia, bowiem obecnym władzom miasta zabrakło dobrej woli i chęci do skorzystania z możliwości programu. Tą sytuację pragnę niezwłocznie zmienić. Tanie, miejskie żłobki są absolutną koniecznością w Bielsku-Białej.

 

Ponadto, będę się zajmować pozyskiwaniem finansowania na remonty miejskich przedszkoli, które często mieszczą się w starych budynkach wymagających osuszenia i zmodernizowania, a place zabaw przebudowania i poprawy  bezpieczeństwa dzieci.

 

Wraz z kolegami i koleżankami z Porozumienia będę realizować sztandarowy projekt pt. „Beskidzkie Laboratoria Młodych Odkrywców” i zabiegać o rozszerzenie obszarów rekreacyjno-wypoczynkowych dla rodzin.

 

W pełni popieram kandydaturę pana Przemysława Drabka na Prezydenta Miasta Bielska-Białej za jego dotychczasowe osiągnięcia i wizję zmiany miasta. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami jego programu na www.przemyslawdrabek.pl

 

Zachęcam Państwa do pójścia na wybory w dniu 21.10.2018 r. i wparcia naszej inicjatywy poprawy funkcjonowania miasta Bielska-Białej.

 

Z wyrazami szacunku,

 

 

Nie zawiedziemy Państwa zaufania a egzamin ze spełnienia deklaracji wyborczych zdamy na 6!

 

#Aktywna zawodowo mama     #Działamy     #Spełniamy obietnice   #Zjednoczona prawica

 

 Agnieszka Maria Haslette, Rada Miejska Bielska-Białej

 Porozumienie dla Bielska-Białej

  @AgaHaslette

 Artykuł sponsorowany. Materiał wyborczy sfinansowany ze środków komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: