OLEJ Z CZARNUSZKI – ZŁOTO FARAONÓW - NATURALNY ANTYBIOTYK!

Data dodania: 2018-09-25

Olej z czarnuszki siewnej Fa-Oils tłoczony jest na zimno z nasion czarnuszki siewnej, zwanej również czarnuszką egipską, czarnym kminem lub czarną kolendrą. Nasiona czarnuszki są znane ze swoich leczniczych właściwości od ponad 2000 lat. Były stosowane w starożytnej Asyrii, wspomina o nich Biblia, pisał o nich starożytny grecki lekarz Dioskurides. Wiadomo także, że czarnuszka rosła w ogrodzie królewskim Ludwika Pobożnego.

Wytłoczony na zimno z nasion czarnuszki olej, charakteryzuje się bogactwem składników odżywczych i leczniczych. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (ponad 80% zawartości), bogactwo fitosteroli, witaminy E, taniny, a także związków wykazujących się działaniem antyseptycznym takich jak np. α-pinen, tymol, t-anetol i inne. Taki skład oleju z czarnuszki sprawia, że wykazuje on wielorakie pozytywne działanie na nasz organizm:

Łagodzi objawy astmy. Przeprowadzone badania pokazały poprawę wydolności płuc i ustąpienie świszczącego oddechu u około 80% badanych osób. Najlepsze efekty kuracji widoczne były w grupie badanych dzieci. Poprawa zauważalna jest po około 6 tygodniach regularnego spożywania oleju z czarnuszki.

Działa przeciwalergicznie. Zawarty w oleju z czarnuszki tymochinon blokuje wytwarzanie histaminy, czyli białka odpowiedzialnego za reakcje alergiczne. Dlatego też przy regularnym piciu oleju z czarnuszki nasz organizm reaguje łagodniej na otaczające nas alergeny.

Wzmacnia układ odpornościowy organizmu. Wykazuje silne działanie antybakteryjne i antywirusowe. Pijąc olej z czarnuszki regularnie, zmniejszamy ryzyko infekcji.

Eliminuje pasożyty. Sprawdza się w leczeniu grzybic, zakażeń przywrą czy owsikami.

Obniża poziom „złego cholesterolu” we krwi. Zawarte w oleju fitosterole obniżają poziom złego cholesterolu oraz przyczyniają się do regulacji gospodarki lipidowej organizmu.

Działa leczniczo na skórę. Olej z czarnuszki siewnej można stosować również zewnętrznie przy leczeniu alergii, grzybic, trądziku, opryszczki, stanów zapalnych skóry, w tym atopowego zapalenia skóry. Aby uzyskać efekt leczniczy należy wmasowywać olej z czarnuszki w miejsce chorobowe na skórze dwa do trzech razy dziennie.

Jak pić olej z czarnuszki ?

Czysty olej z czarnuszki tłoczony na zimno, nierafinowany charakteryzuje się „miodową” barwą, intensywnym zapachem czarnuszki i wyraźnym, ostrym, ziołowym smakiem. Dlaczego to piszemy – otóż nie wszystkie oleje z czarnuszki dostępne na polskim rynku takie właśnie są. Dlatego niezwykle istotny jest zakup oleju ze sprawdzonego źródła. Tylko olej tłoczony na zimno, nierafinowany, bez dodatku konserwantów i przeciwutleniaczy, odpowiednio konfekcjonowany i przechowywany, gwarantuje pełny skład substancji leczniczych i odpowiednie właściwości produktu.

Osoby, które nigdy wcześniej nie piły oleju z czarnuszki powinny zacząć od ½ łyżeczki (2-2,5 ml) raz/dwa razy dziennie – najlepiej przed posiłkiem (przed śniadaniem i/lub przed kolacją). W pierwszym tygodniu picia może nam się trochę „odbijać” czarnuszką. Objaw ten mija zazwyczaj po tygodniu stosowania produktu. Po 1-2 tygodniach stosowania oleju możemy przejść na docelową dawkę dla dorosłych: 1-2 łyżeczek dziennie.

Dawka dla dzieci wynosi ½ do 1 łyżeczki dziennie. Stosowanie oleju w przypadku małych dzieci (poniżej 2 lat) oraz kobiet w ciąży powinno być skonsultowane z lekarzem.

 

Zakład Przetwórstwa Roślin Oleistych "FA-OILS”

43-516 Zabrzeg, Nadwiślańska 16a

www.fa-oils.pl; tel.: 503 397 566

/artykuł sponsorowany/

Podziel się na:

Najpopularniejsze: