Slavica Dance czyli o ciele, kontroli, fitnessie i tańcach folklorystycznych

Data dodania: 2018-09-06

 

Wywiad z Pauliną Stąsiek instruktorką całkowicie nowej formy fitnessowej Slavica Dance czyli o ciele, kontroli nad nim, fitnessie i tańcach folklorystycznych.

 

Redakcja: Mieszkanki Bielska-Białej i okolic być może miały Cię już okazję poznać, ale jako Tahirę - instruktorkę tańca orientalnego. Skąd zatem wzięła się w Tobie pasja do zupełnie innej formy ruchu związanej z fitnessem?

Paulina: Taniec orientalny to moja prawdziwa miłość już od 12 lat, której nie zdradzam, ale nie ukrywam, że wciąż poszukuję nowych inspiracji. Podczas gdy taniec brzucha podarował mi kontrolę nad ciałem, grację w ruchach oraz pozwolił i wciąż pozwala na zgłębianie różnych oblicz mojej kobiecości, Slavica Dance daje mi wzmocnienie, balans, kondycję i sprężystość. Można powiedzieć, że to idealne połączenie - dusza i ciało, gracja i siła.

 

R: A czym w ogóle jest Slavica Dance. Jak mogłabyś przybliżyć naszym czytelniczkom tę formę ruchu?

P: Slavica Dance to całkowita nowość na skalę światową, jeśli chodzi o formy fitnessowo-taneczne. Jest to autorski program opracowany przez polską trenerkę fitness, która posiada także wieloletnie doświadczenie w zakresie tańców folkowych. Mówiąc prosto, to połączenie fitnessowych ćwiczeń z krokami polskich tańców folklorystycznych ubrane w krótkie choreografie. Takie folkowe, taneczne cardio.

 

R: Fitness i taniec? Czy nie brzmi to jak wszystkim dobrze znana Zumba?

P: Z pozoru tak, jednak jest to coś zupełnie innego. Slavica Dance to przede wszystkim nowe, unikatowe układy na każdych zajęciach, które każdorazowo dostosowuję do grupy i jej potrzeb. Nie ma więc tu miejsca na rutynę. Ponadto Slavica Dance posiada mocną bazę fitnessową, dzięki czemu ma realny wpływ na poprawę sprawności naszego ciała, przy czym cały trening odbywa się w tak luźnej atmosferze, że niektórzy nawet nie zauważają, kiedy wykonali kawał dobrej, fizycznej pracy.  Do tego zajęcia odbywają się przy specjalnie skomponowanej na potrzeby programu polskiej muzyce folkowej. Już przy pierwszych dźwiękach chce się tupać nogą.

 

 

R: Mówisz o realnym wpływie Slavica Dance na ciało. Czy możesz powiedzieć dokładniej, na jakie efekty możemy liczyć uczęszczając regularnie na zajęcia?

P: Oczywiście! Po pierwsze każde zajęcia to nawet o 600 kcal mniej oraz lepsza wydolność tlenowa organizmu. Pracujemy także nad sprężystością i balansem ciała. Wyjątkowa dla tej formy ruchu jest także obszerna praca rąk praktycznie nieobecna w innych formach fitnessowych. Ma to wpływ na zwiększenie ruchomości w stawach barkowych oraz mobilności odcinka piersiowego kręgosłupa. Przy tym wszystkim wydatnie zwiększa się nasza sprawność fizyczna, zaufanie do naszego ciała. Każde zajęcia to także idealny sposób na pozbycie się negatywnych emocji przy folkowych przytupach i ludowych okrzykach.

 

R: Do kogo skierowane są zajęcia? Czy świeżo upieczone lub też doświadczone mamy odnajdą się w tej formie ruchu?

P: Slavica Dance jest dla każdego - wiek i płeć się nie liczy! Bez względu na staż, mamy doceniają sobie te zajęcia w szczególności jako idealny sposób na odnowienie kontaktu z własnym ciałem, powrót do sprawności fizycznej czy też po prostu poprawę kondycji. W końcu w zdrowym ciele, zdrowy duch. I wie o tym każdy, kto kiedykolwiek doświadczył jakiejś niesprawności. Dobrze działający organizm to więcej siły na codzienne wyzwania, także te macierzyńskie.

 

 

R: Czyli zastrzyk pozytywnej energii gwarantowany. Powiedz nam, gdzie w takim razie możemy Cię znaleźć?

P: Już niedługo, bo 26 września w środę, startują zajęcia Slavica Dance o godzinie 19:30 w Szkole Tańca Libere w Bielsku-Białej. W planie mam także wystartowanie z grupą dla osób dysponujących wolnym czasem w godzinach porannych, ale tu jeszcze jestem w fazie ustaleń. Wszystkie newsy i szczegóły można znaleźć na mojej stronie: www.slavica-slaskie.pl

 

R: Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenie w propagowaniu tej nowej, polskiej formy ruchu.

P: Dziękuję również i mam nadzieję, że widzimy się na parkiecie na zajęciach Slavica Dance!https://www.facebook.com/paulinaslavica/ 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: