Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania kuchenne – panele szklane

Data dodania: 2018-06-28

Współczesne przestrzenie kuchenne sprawiają, że życie codzienne, które głównie odbywa się w kuchni, jest smaczniejsze i pełniejsze niż kiedyś. Dostęp do wielu mebli, kolorów, rodzajów drewna, elementów AGD powoduje, że czas spędzony w kuchni nabiera innego smaku. Nie podlega dyskusji, iż niektóre aranżacje nawet w małych przestrzeniach mieszkaniowych są często arcydziełem w zestawieniu z czasami PRL-u, w których przyszło nam dorastać.

Świadome komponowanie kuchni i aneksów kuchennych wraz z pomocą fachowców sprawia, iż przygotowywanie posiłków dla siebie i najbliższych jest nie tylko łatwiejsze, ale również przyjemniejsze. Aranżacje wnętrz kuchennych przy dzisiejszych możliwościach, jakie oferują producenci, gwarantują ciekawy design kuchni. „Przepisem” na nowoczesną i ciepłą kuchnię może być również wykorzystanie grafik wydrukowanych na szkle.

Panele szklane wykonane przez fachowców sprawiają, że plamy kuchenne, które są normalnym elementem „życia kuchennego”, są łatwo usuwalne, a chęć posiadania nowoczesnego designu jest realna i łatwo dostępna. Do zalet szklanej powierzchni nad blatem kuchennym trzeba zaliczyć optyczne powiększenie wnętrza dzięki połyskowi, przez co idealnie nadaje się np. do małej kuchni. Szkło we wnętrzach jest specjalnie zabezpieczone (najczęściej hartowane), ma podwyższoną odporność termiczną i mechaniczną, dzięki temu jest bezpieczne i wytrzymałe. Szkło daje duże możliwości dekoratorskie, za szklaną taflą można umieścić np. rodzinne zdjęcia, fototapetę lub ciekawe fragmenty starych książek kucharskich. Nada to wnętrzu niepowtarzalny klimat. Aranżacja z różnymi fotografiami i indywidualnymi grafikami prezentują się dobrze i dostosowują do każdego rodzaju kuchni. Ważne jest również, by szkło było dobrze dobrane do naszej przestrzeni i podczas użytkowania nie pękło, o co zazwyczaj dba firma wykonująca takie panele. Takie szkło montuje się również na ścianie w kuchni na różne sposoby: na listwach montażowych (szynach), śrubami albo na dystansach, warto dobór sposobu montażu i wybór szkła zostawić fachowcom. Firmy specjalizujące się w aranżacjach wnętrz wiedzą, jak zamontować panel szklany, aby nie dostał się za niego kuchenny brud. Dzięki technologii laminowania żadne zanieczyszczenia nie przedostają się pomiędzy szybę a wybraną dekorację. Niewątpliwym atutem tych nowoczesnych rozwiązań jest też ekologiczna ich strona. Wydruki, które nie emitują metali ciężkich i są produkowane przy użyciu nowoczesnych ekologicznych tuszy, są niewątpliwą zaletą dla wielu rodziców.

Przy zamówieniach fototapet na szkle w firmie ViStudio z hasłem „Beskidzka Mama” – 10 % rabatu

Autor:

 /promocja/

Podziel się na:

Najpopularniejsze: