Żywiecka siła!

Data dodania: 2018-06-11

Rodzinna firma z 36-letnim stażem, która jest częścią lokalnej przestrzeni i reporterem jej wydarzeń, to wyjątkowy zespół, świadomy swojej mocy we współtworzeniu lokalnej społeczności, wizjonersko patrzący w przyszłość.  Foto u Jarka chce wspierać żywieckie rodziny w zmianie przyzwyczajeń, które służą ich rozwojowi, umożliwiać mieszkańcom uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i angażować się w aktywności charytatywne. Wszystkie te działania prowadzone przez tyle lat dla różnych organizacji i różnych osób zagwarantowały sukces lokalnej firmie w ogólnopolskim konkursie. 

Zaangażowanie społeczne firmy Jarosława Deka nie ogranicza się tylko do dużych wydarzeń, o których głośno w okolicy. Firma ze stowarzyszeniami, fundacjami, placówkami oświatowymi, osobami prywatnymi dzieli się tym, w czym jest najlepsza – zapewnia obsługę fotograficzną, projektuje grafiki, plakaty, materiały promocyjne, strony internetowe, użycza sprzęt multimedialny i wystawienniczy.   Jarosław Deka jest osobą o otwartym sercu i umyśle, co wpływa na tak twórczą współpracę i jej piękne efekty dla naszej lokalnej społeczności. 

Statuetkę "Dobroczyńca roku 2018" w kategorii "Zaangażowanie lokalne" odbierał syn właściciela - Witold Deka w dniu 06.06.2018 r. To właśnie On kontynuuje i wspiera nowymi pomysłami inicjatywy zapoczątkowane przez ojca - Jarosława. Rodzinne tradycje kontynuowane są w piękny sposób dla dobra lokalnej społeczności. Warto wspomnieć, iż konkurs "Dobroczyńca roku" zorganizowany został w Warszawie po raz XXI. Firma z Żywiecczyzny wyróżniona została wśród największych przedsiębiorstw działających w naszym kraju, z czego tym bardziej powinniśmy się wspólnie cieszyć.

Laureaci XXI edycji Konkursu „Dobroczyńca Roku”:

Zaangażowanie lokalne: Zakład fotograficzny u Jarka – Jarosław Deka, za wieloletnią współpracę z organizacjami pozarządowymi i zaangażowanie w liczne przedsięwzięcia służące społeczności lokalnej, w tym cykle warsztatów dla ponad 1000 dzieci i młodzieży.

Innowacje dla społeczności: ENERIS Ochrona Środowiska, za współpracę z organizacjami pozarządowymi w zapobieganiu wykluczeniu osób niewidomych i słabowidzących z procesu aktywnego dbania o środowisko naturalne.

Projekt społeczny – Fundacja korporacyjna: Fundacja Orange, za współpracę ze Stowarzyszeniem Robisz.to, która zaowocowała stworzeniem FabLab powered by Orange – pierwszego w Warszawie otwartego laboratorium cyfrowej fabrykacji.

Projekt społeczny – duża firma: Samsung Electronics Polska Sp. z o. o., za stworzenie nowoczesnego inkubatora technologicznego dla kilkudziesięciu start-upów i wyposażenie obiektu w sprzęt pozwalający na realizację projektów.

Projekt społeczny – średnia firma: Jelenia Plast Sp. z o.o., za wieloletnią współpracę z organizacjami pozarządowymi na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Projekt społeczny – mała firma: ANTOJA Sp. z o.o., za wsparcie projektu Kropla Słodyczy, w ramach którego odwiedzane są dziecięce oddziały onkologiczne i hospicja.

Strategia – duża firma: Tesco Polska, za dojrzałą i konsekwentną strategię działań społecznych, która zakłada m.in. wspieranie lokalnych społeczności, udział w projektach przeciwdziałających marnowaniu żywności i przekazywanie jej nadwyżek, promowanie wiedzy o zdrowym odżywianiu i pochodzeniu żywności wśród dzieci.

Strategia – mała firma: KAREDENT Kamil Chorąży Sławomir Ławicki Sp. j., za spójną i przemyślaną strategię działań społecznych, zakładającą stworzenie stomatologicznego programu profilaktycznego dla dzieci „Akademia zdrowego uśmiechu”, za całoroczne zaangażowanie w pomoc zarówno ludziom jak i zwierzętom żyjącym na terenie województwa podlaskiego.

Wolontariat pracowniczy: Grupa Essilor, za zachęcenie 100 wolontariuszy-pracowników do udziału w projekcie oraz za okazane im wsparcie a także za przeprowadzenie w ramach wolontariatu prawie 4 tys. badań przesiewowych wzroku wśród dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz przekazanie dla nich 950 par okularów ze szkłami korekcyjnymi.

Link do fotorelacji:

http://bit.ly/DobroczyncaRoku2018

 

GRATULUJEMY

Podziel się na:

Najpopularniejsze: