Atrakcje na Dzień Dziecka | Dzień Dziecka 2018 w Bielsku-Białej i okolicach

Data dodania: 2018-05-24

Zebraliśmy dla Was atrakcje z okazji Dnia Dziecka, jakie udało się nam znaleźć, lub które sami do nas podesłaliście. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie wyjątkowy dla każdej pociechy.

Zacznę może od tych atrakcji, które mnie zainteresowały najbardziej:

 

 

Przyjdź na Plac Chrobrego w Bielsku-Białej 1 czerwca o godzinie 14 i stań się artystą!

Weź farbę w dłoń i stwórz swoje niepowtarzalne dzieło. Nie musisz być profesjonalistą. Tutaj liczy się kreatywność. Stwórzmy razem coś pięknego! 

Wszystkie farby i płótna zapewniamy bezpłatnie. 
Plac Chrobrego Bielsko-Biała
1 czerwca

godzina 14 do 18

WYSTAWA „DZIECKO KRÓLEM HISTORII” W GALERII SFERA - STAROŻYTNY EGIPT

26 MAJA 2018

Ogromna piramida skrywająca w środku tajemnicę hieroglifów, faraoński tron na tle egipskich znaków, dwukomnatowy grobowiec, a pomiędzy nimi potężna pustynia. Galeria SFERA z okazji Dnia Dziecka zaprasza najmłodszych na interaktywną wystawę z cyklu „Dziecko Królem  historii”. Od 26 maja do 3 czerwca br. foyer Galerii SFERA II zamieni się w starożytną krainę!

W pradawnym miasteczku, złożonym z siedmiu budowli, dzieci będą miały okazję poznać fascynujący świat  Faraonów,  tajemniczych piramid,  a także wyruszyć na poszukiwanie skarbu ukrytego w grobowcu. Po przekroczeniu specjalnej bramy, będą czekały na nie różne wyzwania. Czy maluchom uda się rozszyfrować tajemnicze hieroglify? Czy odszukają przedmioty ukryte w pustynnym piasku? A może zbudują własną piramidę? Na wszystkich śmiałków czeka faraoński tron, na którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci, które rozwiążą wszystkie łamigłówki, otrzymają Dyplom Super Archeologa! Każdy maluch może wziąć udział w tej niezwykłej przygodzie!

Udział w wystawie jest bezpłatny. Zapraszamy do Galerii SFERA na tydzień dziecka w starożytnym Egipcie!

Gdzie: foyer Galerii II
Kiedy: Od 26 maja do 3 czerwca

 

POŁĄCZ ZABAWĘ Z NAUKĄ W GEMINI PODCZAS INTERAKTYWNEJ WYSTAWY

Czy można zobaczyć własny głos? Jaką prędkość ma dźwięk? Jak dawniej ludzie komunikowali się na odległość? To tylko niektóre z zagadnień, jakim poświęcona będzie wystawa interaktywna „Połącz się” w Gemini Park, na którą zapraszamy wszystkich już od 21. maja!  

Żyjemy w czasach, w których porozumiewamy się głównie z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji, a dostępna technologia oferuje coraz doskonalsze narzędzia, dzięki którym pozostajemy na co dzień w stałej łączności z osobami będącymi nawet na drugim końcu świata. 

Ale jak to wszystko działa? Wystawa „Połącz się” w Gemini Park pozwoli poznać historię rozwoju i metody porozumiewania się na przestrzeni wieków, a także wyjaśni i zobrazuje działanie otaczających nas urządzeń. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli doświadczyć widowiskowych zjawisk, a każde z aż 11 w pełni interaktywnych stanowisk, wyposażone zostanie w instrukcję i dokładny opis.

Jakie atrakcje czekają na wszystkich odwiedzających?

- Wykorzystując rurofon będzie można się przekonać jaką prędkość ma dźwięk.

- Siedząc w fotelach po dwóch stronach wielkiej makiety kuli ziemskiej, będzie można porozmawiać przekazując sobie sygnały za pomocą specjalnych nadajników i odbiorników.

- Niczym mieszkańcy Afryki, Południowej Azji czy Oceanii, dzieci będą miały możliwość nadawania komunikatów za pomocą bębna.

- Jak prawdziwi radiotelegrafiści, będą mogły nauczyć się jak korzystać z alfabetu Morse'a.

- Na stanowisku poświęconym falom elektromagnetycznym, będzie można dowiedzieć się, jak m.in. zagłuszyć radio.

- Będzie można również samodzielnie zbudować tradycyjny, przewodowy telefon,  zrobić sobie selfie ze... swoim głosem oraz poznać, czym są infradźwięki, za pomocą których komunikują się ze sobą np. wieloryby.

Najważniejsza w wystawie jest jej pełna interaktywność, dzięki której odwiedzający będą mogli porozumieć się na odległość, a także sprawdzić proces przekazywania wiadomości. Stanowiska interaktywne są dostosowane do możliwości poznawczych nawet najmłodszych odbiorców, a przewodnicy prowadzić będą warsztaty edukacyjne, konkursy i zabawy. Na uczestników czekają również dyplomy!

Wystawa będzie bezpłatna. W godzinach porannych odbywać się będą prelekcje dla grup zorganizowanych, na które obowiązuje konieczność rezerwacji terminu, telefonując pod numer: 509 162 992 lub wysyłając e-mail na adres: [email protected].

Zwiedzanie, połączone z warsztatami edukacyjnymi rozpoczynać się będzie codziennie co 45 min., od godz. 09:00 i potrwa 1,5 godziny.  

Wystawa przeznaczona jest również dla indywidualnych odwiedzających, na których codziennie czekać będą opiekunowie wystawy. 

Serdecznie zapraszamy do Gemini Park Bielsko-Biała na wystawę „Połącz się” w dniach 21.05 – 10.06! 

Dzień Dziecka z Youtuberami - Blowek - 1.06.2018!

Dzień Dziecka z Youtuberami - Hejka tu Lenka - 2.06.2018!

 

Czechowice - Dziedzice Dzień Baniek Mydlanych!

Bańki Mydlane wyruszają w kolorowe tournée po Polsce! Tym razem zawitają do Czechowic- Dziedzic :) Widzimy się na Placu Jana Pawła II. Uwaga, ta zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych! Wstęp wolny, zabierz ze sobą kogo się da! Czeka Cię tu strefa z darmowym płynem i akcesoriami do puszczania wielkich baniek mydlanych, masa konkursów, zabaw oraz cudowna, relaksacyjna atmosfera. Zapomnij się i chodź puszczać ogromne bańki mydlane.

CIESZYN

Zapraszamy na warsztaty z okazji Dnia Dziecka, wybierzcie najlepsze zajęcia dla swojego dziecka i podziwiajcie efekty jego twórczej zabawy! W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od 2 do 7 lat (młodsze dzieci z opiekunem). Podczas warsztatów każde dzieko wykona przedmiot, zabawkę, którą zabierze ze sobą do domu.

Plan zajęć:

9.30 - 10.30 - Niezwykły świat zmysłów (zrobimy butelki sensoryczne i gniotki) 

11.30 - 12.30 - Księżniczki i Rycerze (wykonamy błyszczące korony, rycerskie tarcze i stosowne do rycerskiego stanu ozdoby)

14.00 - 15.00 - Podwodne Głębiny (morski stwór mieszkający w butelce)

15.30 - 16.30 - Kosmiczna Przygoda (kosmiczne pojazdy i odjechana biżuteria)

17.00 - 18.00 - Fabryka Eksperymentów

Koszt zajęć - 20 zł jednorazowe warsztaty, w przypadku udziału w dwóch lub więcej koszt zajęć 15 zł.
Ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia pod numerem 503 772 741, 517 158 318, przez Facebook lub na maila [email protected]

ATRAKCJE DLA DZIECI NA ŚLĄSKU CIESZYŃSKIM ZNAJDZIESZ TUTAJ

 

 

Data:
2018-06-01
Rozpoczęcie:
09:00
Zakończenie:
21:00
Miejsce:
Bielsko-Biała i inne, Różne lokalizacje
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze:


NASZ BLOG

MAPA Z POMYSŁAMI - ŚCIĄGNIJ