Połącz zabawę z nauką w Gemini! Zapraszamy na interaktywną wystawę

Data dodania: 2018-05-15

Czy można zobaczyć własny głos? Jaką prędkość ma dźwięk? Jak dawniej ludzie komunikowali się na odległość? To tylko niektóre z zagadnień, jakim poświęcona będzie wystawa interaktywna „Połącz się” w Gemini Park, na którą zapraszamy wszystkich już od 21. maja!

Żyjemy w czasach, w których porozumiewamy się głównie z wykorzystaniem nowoczesnych form komunikacji, a dostępna technologia oferuje coraz doskonalsze narzędzia, dzięki którym pozostajemy na co dzień w stałej łączności z osobami będącymi nawet na drugim końcu świata.

Ale jak to wszystko działa? Wystawa „Połącz się” w Gemini Park pozwoli poznać historię rozwoju i metody porozumiewania się na przestrzeni wieków, a także wyjaśni i zobrazuje działanie otaczających nas urządzeń. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli doświadczyć widowiskowych zjawisk, a każde z aż 11 w pełni interaktywnych stanowisk, wyposażone zostanie w instrukcję i dokładny opis.

Najważniejsza w wystawie jest jej pełna interaktywność, dzięki której odwiedzający będą mogli porozumieć się na odległość, a także sprawdzić proces przekazywania wiadomości. Stanowiska interaktywne są dostosowane do możliwości poznawczych nawet najmłodszych odbiorców, a przewodnicy prowadzić będą warsztaty edukacyjne, konkursy i zabawy. Uczestnicy otrzymają dyplomy, a jedną z niewątpliwych atrakcji, będzie możliwość zrobienia selfie z… własnym głosem!

Wystawy będzie bezpłatna. W godzinach porannych odbywać się będą prelekcje dla grup zorganizowanych, na które obowiązuje konieczność rezerwacji terminu, telefonując pod numer: 509 162 992 lub wysyłając e-mail na adres: [email protected]. Zwiedzanie, połączone z warsztatami edukacyjnymi rozpoczynać się będzie codziennie co 45 min., od godz. 09:00 i potrwa 1,5 godziny.

Wystawa przeznaczona jest również dla indywidualnych odwiedzających, na których codziennie czekać będą opiekunowie wystawy.

Serdecznie zapraszamy do Gemini Park Bielsko-Biała na wystawę „Połącz się” w dniach 21.05 – 10.06!

Data:
2018-05-21
Rozpoczęcie:
09:00
Miejsce:
,
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze: