Magia drewna – pomysły na prezenty z okazji Dnia Dziecka

Data dodania: 2018-05-14

Drewniane klocki pamiętam jeszcze ze swojego dzieciństwa. Nie były wtedy ani idealnie gładkie, ani kolorowe, ale uwielbiałam je. Mogłam się nimi bawić godzinami. Dzisiaj nie wyobrażam sobie, aby moja pociecha nie miała możliwości rozpoczęcia przygody z tą ponadczasową, rozwijającą wyobraźnię zabawką. Drewniane zabawki są trwałe, ekologiczne i bezpieczne. Pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, logiki, rozwijają osobowość.

Dlatego właśnie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, przedstawiam moje typy.

Zaczarowane Pudełko 12 m +

Każda ścianka Zaczarowanego Pudełka kryje nową zabawkę, która nie tylko dostarczy dziecku frajdy, ale również rozwinie intelekt malucha. Brzdąc ćwiczy małą motorykę dzięki takim grom jak:  labirynt, liczydło czy obrotowe klocki z cyferkami i rysunkami zwierząt.

Ponadto zabawka ma jeszcze inne zalety: dziecko, poprzez kontakt z naturalnym drewnem, oswaja się z rzeczywistością, a także otrzymuje ponadczasową i – przede wszystkim – bezpieczną zabawkę. Mój 10 m synek wykazał zainteresowanie tą zabawką już po 6 miesiącu życia, oczywiście pod nadzorem - także polecam!

Drewniany kolorowy zegar – sorter 18 m +

Taka zabawka posłuży na kilka lat lub dla dwóch dzieciaków. Moją sześciolatkę uczę na niej godzin i poczucia czasu. Mniejsze dzieci nauczą się dzięki niej rozróżniania kształtów i nazywania kolorów, znajomości cyfr i liczb w zakresie od 1 do 12, a także ich kolejności. Ma ruchome, duże wskazówki. Ćwiczy spostrzegawczość i pamięć - to świetna gimnastyka dla mózgu. Wyciągane fragmenty zabawki rozwijają manualne zdolności szkraba, a także ćwiczą wyobraźnię przestrzenną.

Owocowa matematyka 3 lata +

Ta propozycja dla nieco starszych dzieci może posłużyć nie tylko do zabawy w gotowanie, sklep czy restaurację, ale także do nauki matematyki oraz koordynacji ręka–oko. Kawałki owocków połączone są rzepem, dzięki czemu „krojenie” ich przypomina prawdziwe przecinanie nożem. Zachęca także do zabawy z innymi dziećmi, rozwijając funkcje społeczne. Może także fajnie posłużyć dzieciom w wieku szkolnym do nauki ułamków.

Drewniany domek 3 lata +

Marzyłam o takim w dzieciństwie… Piętrowy, drewniany domek dla lalek. I to jeszcze do samodzielnego złożenia przy pomocy drewnianych śrubek! Ponadto mini mebelki do urządzenia sypialni, jadalni, kuchni i salonu to już prawdziwa wisienka na torcie! Jedna z ulubionych zabawek mojej starszej córki ze względu na możliwość samodzielnego urządzania pomieszczeń. Drewniany domek pomaga w rozwoju zdolności organizacyjnych dziecka, a dzięki zabawie polegającej na odtwarzaniu czynności podpatrzonych w domu, uczy maluchy dostosowywać się do ról rodzinnych oraz społecznych. Co więcej, zabawka ta pozytywnie wpływa również na rozwój małej motoryki, koordynacji oko–ręka i logicznego myślenia.

Auto Zrób to Sam 3 lata +

Kolejne auto w prezencie? Banał. Ale drewniane puzzle 3D do samodzielnego sklejania? To już prawdziwy hit. Własnoręcznie wykonana zabawka nabiera dużo większej wartości niż kolejne auto do kolekcji (czyt. rzucenia w kąt). Rozwija wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne, może także obudzić w dziecku pasję do modelarstwa.  Podobnie jak drewniany domek wspomaga także w rozwoju małej motoryki, koordynacji oko–ręka oraz logicznego myślenia.

Wszystkie zabawki wykonane są z wysokiej jakości drewna. Nie mają ostrych kształtów. Do produkcji zabawki użyto nietoksycznych farb. Zabawki pochodzą ze strony: TUTAJ

Podziel się na:

Najpopularniejsze: