Cenne oleje z rodzinnej tłoczni FA-OILS

Data dodania: 2018-04-06

Zakład Przetwórstwa Roślin Oleistych FA-OILS jest niewielką rodzinną tłocznią, założoną i prowadzoną przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, wykształcenie, kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w przemyśle tłuszczowym i pasję dla zdrowego stylu życia. Tłocznia powstała w roku 2012 i jest zlokalizowania w Zabrzegu około 12 km od Bielska- Białej. Zajmujemy się produkcją olejów tłoczonych na zimno oraz innych, wartościowych produktów spożywczych (mąk, środków przyprawowych oraz ziołowych).

Wszystkie produkty naszej firmy są całkowicie naturalne – proces produkcji obejmuje jedynie mechaniczną obróbkę surowca (wytłaczanie, rozdrabnianie), na żadnym z etapów nie stosujemy dodatków (przeciwutleniaczy, konserwantów, aromatów, barwników itp.).

Aktualnie w ofercie tłoczni FA-OILS znajdują się następujące oleje tłoczone na zimno, nierafinowane: z czarnuszki siewnej, z ostropestu plamistego, ostropestowo-czarnuszkowy, dyniowy, lniany, migdałowy,  sezamowy, konopny, z wiesiołka, słonecznikowy, rzepakowy oraz kokosowy.

Oleje FA-OILS tłoczymy w niskiej temperaturze stosując odpowiednio zaprojektowane prasy ślimakowe. Pozyskiwane w ten sposób oleje są bogate w naturalne składniki odżywcze takie jak: niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy (głównie witaminy: E, A, D, K), fitosterole oraz naturalne antyoksydanty. Dzięki takiej metodzie tłoczenia składniki te pozostają w oleju z zachowaniem swojej naturalnej struktury i aktywności biologicznej.

Szczególna wartość olejów tłoczonych na zimno, nierafinowanych wynika z wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Kwasy te nazwano „niezbędnymi” gdyż organizm ludzki nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć i muszą one być dostarczone do organizmu wraz z pożywieniem. NNKT stanowią budulec błon komórkowych wszystkich komórek ludzkiego organizmu oraz regulują procesy fizjologiczne. Do najważniejszych NNKT, występujących w olejach tłoczonych na zimno, zaliczamy kwas alfa-linolenowy, należący do kwasów z grupy omega-3 a także kwasy: linolowy oraz gamma-linolenowy (GLA) należące do grupy kwasów omega-6. Dieta bogata w Omega-3 i Omega-6 jest szczególnie ważna w przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących, gdyż wspomaga rozwój mózgu oraz oczu płodu i dzieci karmionych piersią (szczególnie polecamy olej lniany, wiesiołkowy, konopny).

Kolejną ważną grupą składników większości naszych olejów są fitosterole. Wykazano, że spożywanie produktów bogatych w fitosterole umożliwia obniżenie poziomu „złego” cholesterolu (LDL) we krwi, co może zapobiegać chorobom układu krążenia.

Szczegółowy opis każdego produktu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.fa-oils.pl.

Wszystkie produkty FA-OILS są do nabycia w sklepie internetowym: www.fa-oils.pl oraz w dobrych sklepach ze zdrową żywnością oraz zielarsko-medycznych na terenie Bielska-Białej i okolic.

Zakład Przetwórstwa Roślin Oleistych "FA-OILS"

43-516 Zabrzeg, Nadwiślańska 16a

www.fa-oils.pl;  tel.: 503 397 566

 

/Artykuł sponsorowany/

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: