Nasze TOP 3 na wycieczki z dzieckiem w wózku!

Data dodania: 2018-03-21

Jeśli zastanawiasz się nad rodzinnym wypadem w Beskidy, to polecamy trzy nasze ulubione, sprawdzone już z dwójką dzieci, miejsca.

 

Dębowiec – 525 m n.p.m - cała wycieszka opisana TUTAJ

  • Czas wyjścia: w zależności od wybranego szlaku ok 30-40 minut z dzieckiem
  • Start: Karbowa 26 (Parking przy Hali pod Dębowcem)

Spod Hali Pod Dębowcem kierujemy się do ulicy Karbowej, którą przechodzimy i po drugiej stronie znajdujemy wąskie przejście – ulicę Skalną, która doprowadzi nas do rozwidlenia dwóch szlaków. Po ok. 300 metrach ulica Skalna (cały czas asfalt) doprowadzi nas do rozwidlenia dwóch szlaków. Trasa w lewo (oznakowania jako dojście do Toru Saneczkowego), jest stroma, nie polecamy jechać wózkiem, ale 2,5 – 3 latek powinien sobie poradzić z wyjściem pieszo. Na prawo natomiast, rozpościera się szeroka ubita trasa. Tę właśnie drogę pokonywaliśmy już kilkakrotnie różnymi wózkami. Prowadzi ona do Schroniska na Dębowcu.

Atrakcje dla dzieci:

  • Plac zabaw przy Schronisku na Dębowcu:
  • Całoroczny tor saneczkowy (poniżej Schroniska na Dębowcu i kaplicy)

Kozia Górka – 686 m n.p.m - cała nasza wycieczka opisana TUTAJ 

  • Czas wyjścia: 1,5 h wózkiem
  • Start: parking dla niepełnosprawnych nad Hotelem na Błoniach (dojście ul. Pocztową lub wyjście przez furtkę przez Błonia)

Najlepiej zaparkować na parkingu przy Błoniach (obok Hotelu na Błoniach). Są też miejsca parkingowe przy samym początku szlaku, ale tylko dla niepełnosprawnych. Możemy przejść przez Błonia lub ulicą Pocztową dojść do parkingu dla osób niepełnosprawnych skąd startujemy zielonym szlakiem, który następnie łączy się z niebieskim. Trasa do pokonania wózkiem ale momentami, szczególnie pod koniec, dość stroma. Dużo cienia. Ostatni odcinek, już pod samym schroniskiem, wyboisty, pokonaliśmy z małym w chuście.

Atrakcje dla dzieci:

  • Plac zabaw „Kozia Chata”
  • Boisko, duża polana, zadaszenie gdzie można samemu usmażyć kiełbaskę

Magurka Wilkowicka – 909 m n.p.m - cała nasza wycieczka opisana TUTAJ 

  • Czas z dzieckiem: 1,5 – 2 h wózkiem
  • Start: najlepiej zaparkować samochód na parkingu na Przegibku i przejść na drugą stronę ulicy.

Stąd ruszamy niebieskim szlakiem (fajna szeroka, ubita droga, mało cienia). Trasa do schroniska to według oznakowania 1 godzina drogi, my szliśmy ok 1,5 godzinki w górę, wracaliśmy ok 1 godzinki w dół. Mijaliśmy na swojej drodze pary z wózkami (duże pompowane koła) oraz rodziny z dziećmi w chustach lub nosidłach. Ostatnie 20 minut do schroniska – już dość strome, kamieniste podejście, aczkolwiek niektórzy dzielnie pokonywali te trasę z wózkiem (pompowane koła). Wokół schroniska dużo przestrzeni na rozłożenie się na kocu, ognisko i grilla.

Po więcej pomysłów na spacery z dziećmi zapraszam na mojego bloga:

www.blog.beskidzkamama.pl

Tekst i zdjęcia: Anna Koczur

Podziel się na:

Najpopularniejsze: