Galeria Sfera jeszcze bardziej przyjazna dzieciom - już wkrótce nowości

Data dodania: 2018-03-14

Modne, wełniane sploty, sięgające do historii bielskiego włókiennictwa, zdobią od końca lutego nowe kreacje reklamowe Galerii Sfera. Niecodzienna kampania, w której tradycja splata się ze współczesnością, łączy się ze zmianami w centrum. Obejmą one nie tylko jej komunikację, ale także modernizacją wnętrza i udogodnienia dla klientów.

Zielone sploty z grubiej wełny zwracają uwagę mieszkańców Bielska-Białej. Niebawem uzupełnią je niecodzienne zdjęcia modelek i modeli – inspirowane ujęciami z profili społecznościowych Facebook
i Instagram – z hasłem „Spleciona z Tobą”.   

- Są miejsca, do których przychodzimy, ponieważ czujemy się w nich tak dobrze, że stanowią one część naszego życia. Spotykamy tam tych, na których nam zależy, robimy tam to, co lubimy, rozwijamy umiejętności będące naszą pasją, czerpiemy inspiracje, które dodają nam chęci do działania i zmieniania swojego otoczenia na jeszcze lepsze. Pragniemy, żeby Galeria Sfera była właśnie takim miejscem: inspirującym, rozumiejącym potrzeby swoich klientów, jednym słowem splecionym z nimi wyjaśnia Joanna Bierówka, Marketing Manager Galerii Sfera. – Patrząc w przyszłość i rozwijając naszą strategię nie zapominamy jednak o naszych korzeniach – dodaje.

Spleciona z historią

- Bielsko-Biała dzisiaj to miasto kojarzone głównie z przemysłem samochodowym, maszynowym
i elektrotechnicznym. Do niedawna było jednak drugim po Łodzi centrum polskiego włókiennictwa
mówi Piotr Kenig, bielski historyk.

W połowie XIX wieku w Bielsku-Białej przetwarzano głównie wełnę rosyjską, sprowadzaną z Odessy
i Brodów, mniejszych ilości dostarczał Śląsk pruski oraz Węgry. Później była to głownie wełna zamorska
z Australii i Ameryki Południowej –
dodaje. Ponadto, jak wspomina historyk, w okresie międzywojennym określenie „bielska wełna” było synonimem towaru najwyższej jakości.

Mimo unowocześnienia i rozbudowy wiodącego przemysłu wełnianego, ostatnia dekada XX wieku przyniosła jego upadek. O dawnym znaczeniu tej dziedziny wytwórczości przypominają liczne budynki pofabryczne, zaadaptowane na centra handlowe i usługowe. – W miejscu gdzie dziś jest Sfera I, działała fabryka wyrobów jutowych „Unia” S.A., a w miejscu Sfery II funkcjonowały fabryki sukna firm Karol Riesenfeld, Landesmann & Kornhaber oraz farbiarnia Gustawa Molendy – uzupełnia.

- Wykorzystując symbolikę wełnianego splotu, nawiązujemy do genezy miejsca i bogatej historii Bielska-Białej dodaje  Joanna Bierówka.

Przyjazna rodzinom

„Spleciona z Tobą” podkreśla bliskość Galerii w stosunku do klientów i gotowość odpowiadania na ich potrzeby. Przyjazne rodzinom miejsca w strefie restauracyjnej, w pełni wyposażone pokoje dla rodziców
i dzieci oraz toalety dla maluchów, czy nowoczesne rozwiązania na parkingu to tylko niektóre miejsca, przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach.

- Z uwagą obserwujemy trendy i dopasowujemy ofertę Galerii Sfera do potrzeb naszych klientów. Dziś osoby odwiedzające galerie handlowe,  oczekują nie tylko dostępności ulubionych marek odzieżowych, ale także szerokiej oferty restauracyjnej, rozrywkowej i usługowej – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. –Rodziny z dziećmi spędzają u nas coraz więcej czasu, stąd liczne nowości, które sukcesywnie pojawiają się
w naszym obiekcie. 

Modernizacji uległa strefa toalet i znajdujące się w niej sanitariaty, dostosowane do najmłodszych, w tym podesty ułatwiające mycie rąk klientom Galerii. Jednocześnie odbywają się prace modernizacyjne w pokojach dla rodziców z dzieckiem. Nowości czekają także w strefie restauracyjnej – już wkrótce wydzielona zostanie strefa zabaw, w której znajdować się będzie  kącik telewizyjny,  zabawki, jak i urządzenia do podgrzewania posiłków. – Dzięki tym rozwiązaniom nasza Galeria jest jeszcze bardziej przyjazna rodzinom – dodaje Monika Magner.

Intuicyjne i bezpieczne parkowanie

Zmiany w Galerii Sfera obejmą także jej wielopoziomowy parking.  Nowa kolorystka ścian oraz specjalne oznakowanie poszczególnych stref na parkingu ułatwią kierowcom poruszanie się w tej przestrzeni. Najważniejszą nowością będzie jednak system informujący o zajętości miejsc parkingowych, zainstalowany na najczęściej użytkowanych poziomach parkingu wielopoziomowego. Na parkingu zostały także odświeżone miejsca dla niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

- Galeria Sfera nieustannie zapewnia mieszkańcom Bielska-Białej i regionu dostęp do szerokiej oferty handlowo-usługowej oraz wydarzeń kulturalnych. Cieszy się rozpoznawalnością i jest popularnym miejscem spotkań. Stąd rozwijamy się i oferujemy coraz więcej udogodnień, pojawiających się np. na parkingu czy w strefie restauracyjnej. Wszystko to zgodnie z hasłem „Spleciona z Tobą” – podsumowuje Monika Magner.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: