Rak piersi, wcześnie wykryty, jest niemal w 100 procentach wyleczalny!

Data dodania: 2018-03-12

Chyba nie będzie przesadą jeśli zaryzykuję stwierdzenie, że każdy ma lub miał w swojej rodzinie kogoś kto chorował na raka. Ja również. Tym bardziej powinnam być uświadomiona, ostrożniejsza, przestrzegająca terminowych badań…Daleko mi jednak do doskonałości…ALE nigdy nie jest za późno aby to zmienić!

ZALECANY KALENDARZ BADAŃ DLA KOBIET WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:

  • KOBIETY: 20-29 LAT: Raz w roku: cytologia, USG narządów płciowych, USG piersi (od 25 roku życia raz w roku, samobadanie piersi co miesiąc.
  • KOBIETY: 30-39 LAT: Raz w roku: cytologia, USG narządów płciowych, USG piersi. Samobadanie piersi co miesiąc. Mammografia: Gdy w rodzinie babcia, mama lub siostra chorowały na raka piersi, kobieta powinna bezwzględnie zgłosić się na pierwsza mammografię w wieku 35 lat!
  • KOBIETY: POWYŻEJ 40 LAT: Raz w roku: cytologia, USG narządów płciowych, USG piersi. Samobadanie piersi co miesiąc. Mammografia: W wieku 45 – 50 lat – co dwa lata, a powyżej 50 roku życia – raz w roku.

WAŻNE! Najbardziej zagrożone nowotworem piersi są kobiety, które:

  • Nie rodziły
  • Wcześnie zaczęły miesiączkować i późno przekwitać.
  • W rodzinie były przypadki zachorowań na raka piersi lub raka jajnika (mama, babcia, ciocia, siostra, kuzynka) lub raka prostaty u mężczyzn (ojciec, dziadek). Ryzyko jest większe 3-, 4-, 5- krotnie niż u pozostałych osób.

Przeszły leczenie raka piersi w przeszłości – ryzyko ponownego zachorowania zwiększa się 4-krotnie.

Kobiety z grupy ryzyka oczywiście są najbardziej zagrożone wystąpieniem choroby. Jednak badania pokazują, że 8 na 9 kobiet, które zachorowały na ten nowotwór nie miało historii choroby w rodzinie. Obecnie rak piersi urasta do rangi epidemii, chorują coraz młodsze 20/30 letnie dziewczyny, u których nowotwór ten rozwija się znacznie szybciej i jest bardziej inwazyjny niż u kobiet po 50-tym roku życia. Najważniejsza zatem w walce z tą chorobą jest profilaktyka, bowiem tylko dzięki niej możemy zwiększyć swoje szanse na szybkie wykrycie zmiany, a tym samym mniej inwazyjną terapię.

DOMOWE URZĄDZENIE MEDYCZNE DO BADANIA PIERSI

W dbaniu o zdrowie piersi bardzo ważne jest wykonywanie comiesięcznego samobadania w domu. Badanie palpacyjne jest jednak trudne do wykonania i przez to mało wiarygodne. Właśnie dlatego powstał System Braster, czyli urządzenie medyczne do samobadania piersi w domu, które daje szanse na wykrycie niepokojących zmian już na bardzo wczesnym etapie od 3 mm (pod palcami możemy wyczuć zmiany o wielkości powyżej 1 cm). Działanie urządzenia Braster opiera się na termografii kontaktowej, która pozwala tworzyć barwną mapę rozkładu temperatury w piersi. Niepokojące zmiany ze względu na swój metabolizm cechują się wyższą temperaturą i dlatego są widoczne przez Brastera.

Obraz termograficzny, który powstaje podczas badania, wysyłany jest następnie za pomocą aplikacji mobilnej Braster Care do systemu automatycznej interpretacji, który je analizuje i identyfikuje cechy świadczące o możliwych niepokojących zmianach w piersiach. Nad całym tym procesem czuwają lekarze radiolodzy. Po ok. 2 dniach otrzymujemy wynik drogą elektroniczną, wraz z dalszymi wskazówkami.

Badanie Brasterem trwa ok. 15 minut i można je wykonać w zaciszu własnego domu. Korzystanie z urządzenia jest bezpieczne, ponieważ nie emituje promieniowania oraz bezbolesne, a jego skuteczność została dowiedziona w badaniach klinicznych. Co więcej eksperci z Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników uznali System Braster jako badanie uzupełniające w stosunku do takich metod diagnostycznych jak USG i MMG.

Kto może skorzystać z Brastera?

Urządzenie polecane jest prawie wszystkim kobietom – nie powinny go jednak używać panie będące w trakcie leczenia raka piersi lub po nim. Przeciwwskazaniami czasowymi do badania Brasterem są też m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • infekcje uogólnione z temperaturą,
  • stany zapalne piersi z bólem, zasinieniami i zaczerwienieniem skóry,
  • implanty estetyczne, ostrzykiwanie piersi (np. kwasem hialuronowym) czy lipotransfer (do roku po zabiegu).

Drogie Mamy! Macie dla kogo żyć! Rak piersi wykryty we wczesnym stadium – jest w 100% uleczalny! Nie bójcie się i już dzisiaj podejmijcie decyzję o odpowiedniej profilaktyce i comiesięcznych samobadaniach. Pamiętajcie, że rak piersi w początkowym stadium nie daje objawów, dlatego tak istotne jest, aby badać się regularnie i podjąć ewentualne leczenie najwcześniej jak to możliwe. Comiesięczna kontrola zdrowia piersi to szansa na wczesne wykrycie zmiany, mniej inwazyjną terapię i szybszy powrót do zdrowia.  

Artykuł powstał przy współpracy z firmą braster.eu.

Podziel się na:

Najpopularniejsze: