TRUSKAWKA ZAMIAST ZNIECZULENIA STOMATOLOGICZNEGO?

Data dodania: 2018-03-04

W dzisiejszym gabinecie stomatologicznym dziecko może poczuć się jak w spa. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom i odpowiedniemu podejściu wyspecjalizowanego personelu. Jedną ze sprawdzonych metod niwelujących lęk jest podtlenek azotu, tzw. gaz rozweselający.

 

Jak odbywa się leczenie z zastosowaniem gazu rozweselającego?

 

Mały pacjent wybiera sobie zapachowa maseczkę, może to być  wspomniana truskawka, guma balonowa lub wanilia. Lekarz odpowiednio dawkuje ilość podawanego podtlenku azotu. Maseczki są dopasowane do małych buzi i często przypominają te, których używa się do inhalacji w trakcie przeziębień, dlatego są  bardzo dobrze tolerowane przez dzieci.

 

Co daje użycie gazu rozweselającego?

 

Podczas użycia podtlenku, dziecko ogląda wybraną bajkę, a w miarę upływu czasu, pojawiają się uczucia podobne do latania lub pływania. Pozwala to na uzyskanie pewnego zobojętnienia na to co w tym czasie dzieje się w gabinecie. Drugą ważną cechą podtlenku jest efekt przeciwbólowy. Pozwala on na leczenie małych i średnich ubytków bez konieczności dodatkowego znieczulenia. Mały pacjent po skończonym leczeniu schodzi z fotela bez uczucia odrętwienia i obrzęku co pozwala na doskonałą adaptację i zwiększa tak cenne zaufanie do gabinetu stomatologicznego.

 

Czy gaz rozweselający jest bezpieczny?

 

Lekarz stomatolog kwalifikuje pacjenta do zabiegu w podtlenku na podstawie wywiadu i ankiety medycznej. Lista przeciwwskazań jest bardzo krótka. Pod koniec wizyty podawany jest czysty tlen medyczny który wypłukuje podtlenek z organizmu. Seanse z podtlenkiem można powtarzać wielokrotnie. Możliwe jest także wystąpienie tzw. niepamięci wstecznej, pacjent zapamiętuje tylko pobyt w bawialni i zdarzenia po wizycie, to co się działo podczas leczenia często pozostaje słabo lub w ogóle niezapamiętane.

 

 

Zapraszamy na wizyty adaptacyjne, które także można łączyć z podaniem podtlenku.

 

Stomatologia Dzieci i Młodzieży Kids Smile Studio

Czechowice-Dziedzice ul.Wąska 5

tel.539-50-30-20

/promocja/

Podziel się na:

Najpopularniejsze: