„Król Maciuś Pierwszy” dla szkół

Data dodania: 2018-03-02

Aż 25 776 uczniów obejrzało przedstawienie Teatru Lalek Banialuka „Król Maciuś Pierwszy” na motywach powieści Janusza Korczaka (reżyseria Konrad Dworakowski) w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół.

Przedstawienie rejestrowane było w ubiegłym tygodniu. W pokazach uczestniczyli widzowie z 540 szkół na terenie całego kraju. Widowisko Banialuki cieszy się popularnością wśród widzów i uznaniem krytyki. Otrzymało m.in. Nagrodę Złocisty – Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak w Warszawie, gdzie wyróżniono także Marikę Wojciechowską za plastykę spektaklu oraz Piotra Klimka za muzykę do przedstawienia.  Kompozytor otrzymał także nagrodę za najlepszą muzykę podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania w Toruniu. Ponadto inscenizację doceniło Jury Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada w Rzeszowie, które przyznało jej nagrodę za najlepszy spektakl. „Jury postanowiło nagrodzić w ten sposób problematykę poruszoną w spektaklu, grę aktorów oraz oprawę scenograficzną. W szczególny sposób komisja doceniła interakcję głównego bohatera z widownią, co pozwoliło głębiej wniknąć w jego świat.” 

Spektakl „Król Maciuś Pierwszy” będzie można zobaczyć ponownie w maju w siedzibie Teatru Lalek Banialuka.

Król Maciuś Pierwszy

na motywach powieści Janusza Korczaka

adaptacja Konrad Dworakowski

reżyseria Konrad Dworakowski

scenografia Marika Wojciechowska

muzyka Piotr Klimek

ruch sceniczny Anatoliy Ivanov

projekcje wideo Michał Zielony

aktorzy: Małgorzata Bulska, Magdalena Obidowska, Dagmara Włoszek, Władysław Aniszewski, Mateusz Barta, Konrad Ignatowski, Ziemowit Ptaszkowski, Ryszard Sypniewski

oraz Piotr Tomaszewski jako Duch Ojca i Franek Ignatowski – głos dziecka

Podziel się na:

Najpopularniejsze: