Leczenie ortodontyczne dzieci - moda czy konieczność?

Data dodania: 2018-02-18

Wady zgryzu które rozwijają się w okresie wczesnego dzieciństwa mogą rzutować na całe życie dorosłe. Zaniechanie leczenia ortodontycznego często doprowadza do konieczności przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych. Jeśli myślisz, że krzywe zęby w wieku 6-7 lat uroczo wyglądają na zdjęciach to musisz wiedzieć, że nieprawidłowe relacje zębów mogą wpływać na wady postawy i napięciowe bóle głowy które utrudniają codzienne życie dziecka.

Układ szczęk ma bezpośrednie połączenie z układem kostnym czaszki, ta z kolei z kręgosłupem, ten wspólny anatomiczny mianownik powoduje, że mały człowiek często wymaga leczenia ortodontyczno-ortopedycznego, którego można było uniknąć stosując odpowiednią profilaktykę wad zgryzu lub aparaty wyjmowane. Jama ustna to miejsce gdzie spotyka się układ pokarmowy i oddechowy. Nieprawidłowe ustawienie zębów może powodować choroby przewodu pokarmowego na skutek niedostatecznego przeżuwania pokarmów, oraz do chorób układu oddechowego poprzez ustny tor oddychania. Na drugim biegunie mamy konsekwencje psychologiczno- społeczne wynikające z asymetrii twarzy czy wad wymowy.

 

Kiedy z dzieckiem do ortodonty?

Amerykańskie Towarzystwo Ortodontyczne zaleca wizytę ok.7 roku życia, nawet jeśli do tej pory nie było problemów stomatologicznych. W ramach Kids Smile Ortho zalecamy wizytę nawet przed 7 rokiem życia w przypadkach kiedy doszło do wczesnej utraty zębów mlecznych, szczególnie trzonowców. Na tym etapie możemy stosować utrzymywacze przestrzeni, które zabezpieczą przestrzeń po usuniętym zębie do czasu kiedy pojawi się stały ząb.

 

Jakie są możliwości leczenia?

Najczęściej w wieku rozwojowym stosujemy aparaty wyjmowane, które pozwalają na wczesną korektę wad zgryzu. Zazwyczaj nosi się je w nocy i kilka godzin podczas dnia. Nie uszkadzają zębów i dziąseł ponieważ działają w granicach biologicznych sił. Dają możliwość pełnej higienizacji  i są łatwe do naprawy. W Kids Smile Studio oferujemy możliwość pełnej indywidualizacji i doboru koloru aparatu wyjmowanego, który skutecznie zachęca do noszenia.

 

 

Młodzież skazana na aparat metalowy?

Dzisiejsza ortodoncja dostarcza rozwiązanie praktycznie niewidoczne pod postacią przezroczystych nakładek invisalign teen. Uśmiech projektowany jest cyfrowo, dzięki czemu odrazu widoczny jest efekt końcowy.

 

Zalety zastosowania systemu invisalign:

  • wysoki efekt estetyczny- aparat jest praktycznie niewidoczny
  • przewidywalny efekt końcowy dzięki zastosowaniu materiału smart track
  • doskonała higiena- nakładki są zdejmowane w dowolnej chwili co ułatwia czyszczenie
  • praktycznie brak awarii które dotyczą aparatów stałych, w przypadku utraty nakładki wykonuje się bezpłatnie kolejną
  • aparat invisalign nie podrażnia policzków i warg
  • cena leczenia porównywalna z leczeniem aparatem stałym kosmetycznym

 

Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne w każdym wieku.

Kids Smile Studio

Czechowice-Dziedzice ul.Wąska 5

tel.539-50-30-20

www.kids-smile-studio.pl

 

Dla czytelników Beskidzka Mama 5% zniżki na leczenie ortodontyczne w marcu.

/artykuł sponsorowany/

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze: