Podbeskidzie z uśmiechem dba o dzieci!

Data dodania: 2018-01-16

Stowarzyszenie działające w Żywcu od ponad 20 lat w ostatnią sobotę dn. 13.01.2018 r. zorganizowało spotkanie Kawalerów Orderu Uśmiechu. Wydarzenie miało miejsce w Starym Zamku w Żywcu i było bezpłatne. Jak mówi Władysława Deka – Kawaler Orderu Uśmiechu, z której inicjatywy zostało zorganizowane spotkanie zostało ono przygotowane z paru powodów. Jednym z nich była okazja 50 – lecia Kawalerów Orderu Uśmiechu, jak również rok 2018 jest rokiem Ireny Sendlerowej, która jest w zaszczytnym gronie Kawalerów Orderu Uśmiechu. Warto pamiętać, że w roku 2018 mija także 25 lat od podpisania konwencji praw dziecka, co jest ważnym powodem do świętowania i uhonorowania naszych dzieci z Podbeskidzia.

Ważnym elementem tego spotkania zdaniem Pani Prezes Stowarzyszenia Sandry Deka było promowanie talentów Dzieci z Żywiecczyzny, co jest ważnym celem statutowym Stowarzyszenia od samego początku jego istnienia. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zobaczyć występy przedszkolaków z Przedszkola nr 11 im. Rodziny Komorowskich w Żywcu, którym zarządza Pani Dyrektor Elżbieta Wolna oraz posłuchać zdolnych piosenkarzy z Zespołu Muzycznego Piąteczki, który prowadzony jest dzięki zaangażowaniu nauczycielki z wieloletnim stażem i z powołaniem Pani Małgorzacie Obtułowicz.

Uczestnicy spotkania poznali Kawalerów Orderu Uśmiechu nie tylko z Żywca i okolic. W wydarzeniu wzięło udział, aż siedmioro Orderowców – ks. Piotr Sadkiewicz, Janusz Wyrwalski, Gerald Żorawik, Krzysztof Zbączyniak​, Wanda Wiecha, Władysława Deka, Władysława Klinowska. Dwie ostatnie Panie od lat związane są ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej i to dzięki ich zaangażowaniu spotkanie odbyło się w tak licznym gronie Orderowców. Zaproszeni Kawalerowie Orderu Uśmiechu opowiedzieli o sobie, swojej pracy na rzecz dzieci, mówili jak długo angażują się na rzecz dzieciaków, odpowiadali na pytania, a po artystycznej części eventu wymieniali się doświadczeniami w pracy z dziećmi i zastanawiali się nad przyszłością wspólnych poczynań dla dobra dzieci.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców, zaproszonych gości i innych uczestników. Na evencie był także Pan Burmistrz Antoni Szlagor. W wydarzeniu nie mógł wziąć udziału zaproszony Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, jednak przesłał On moc serdecznych pozdrowień dla wszystkich dzieci z Podbeskidzia oraz Orderowców, aby dbali o maluchy i rozwijali wśród nich świadomość praw dziecka i możliwość ich egzekwowania. W prezentacji przygotowanej na evencie podkreślone zostały prawa człowieka, prawa dziecka w wersji dedykowanej dzieciom, czyli obrazkowej, dokumenty dbające o prawa dzieci, instytucje opiekujące się dziećmi, przypomniany został również dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12), podczas spotkania podkreślono, że oprócz praw dzieci mają także obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka. Orderowcy zaznaczyli, aby dzieci traktowały innych tak samo jak one chcą być traktowane.

Link do pełnej fotorelacji:

https:/www.facebook.com/pg/stowarzyszeniezywiec/photos/?tab=album&album_id=1652207231530015

Link do wydarzenia:

https:/www.facebook.com/events/146520722671527/

Zapraszamy również na strony Stowarzyszenia:

www.facebook.com/stowarzyszeniezywiec

www.facebook.com/zywiecjutra

www.facebook.com/pomagamyremkowi

www.zywiecjutra.pl

 

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


ZIMOWY NUMER!

ZOBACZ WSZYSTKIE NASZE MAGAZYNY


NASZ BLOG

Jestem Ambasadorem Marki