Zawody narciarskie o Puchar Reksia 2018

Data dodania: 2018-01-15

7 Puchar Reksia - największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży – zmiana terminu rozegrania zawodów w Bielsku-Białej

Tegoroczna zima płata nam figle. Na Stoku Dębowca nie ma ani grama śniegu, prognozy nie są optymistyczne. Dlatego organizatorzy zmuszeni są zmienić termin rozegrania zawodów. 7 Puchar Reksia w Bielsku-Białej odbędzie się w nowym terminie - 18 lutego!

Po raz drugi Puchar Reksia - największa w Polsce impreza narciarska dla dzieci, będąca dla wielu młodych narciarzy początkiem przygody ze sportową rywalizacją - rozegrana zostanie dwukrotnie. Planowane są dwa miejsca rozegrania zawodów: w Bielsku-Białej na stoku Dębowca – 18 lutego 2018r. oraz w Białce Tatrzańskiej przy Hotelu Bania - 18 marca 2018r. Trzymamy kciuki, aby pogoda dopisała!

Od kilku tygodni można już zgłaszać swój udział w zawodach. Listy są jeszcze otwarte. Liczba zawodników jest ograniczona do 400 narciarzy w jednej edycji. W zależności od umiejętności oraz wieku zawodnicy będą startować na jednej z dwóch tras (dłuższej i krótszej). W tym roku w zawodach startują dzieci w sześciu grupach wiekowych: 2004-2005, 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013, 2014 i młodsi. Wszyscy uczestnicy narciarskich zmagań otrzymają numery startowe (specjalnie zaprojektowane) oraz pamiątkowe nagrody. Przewidziane są także ciepłe napoje oraz przekąski – kultowe drożdżówki. Organizatorzy przewidują także aktywności towarzyszące. W przeddzień zawodów spotkanie z Reksiem, czytanie i oglądanie bajek, animacje dla dzieci. W dniu zawodów rozgrzewka z instruktorką fitness, gry, zabawy i konkursy.

7 Puchar Reksia odbywa się pod patronatem Jacka Krywulta - Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Stanisława Łukaszczyka - Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku. Patronat Honorowy objął pan Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego. Ambasadorem Zawodów jest Andrzej Bachleda-Curuś.

Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. Wydarzenie to zostało na stałe wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.


Regulamin zawodów: http:/pucharreksia.pl/regulamin/#sec_page

Rejestracja Bielsko-Biała: http:/pucharreksia.pl/rejestracja-bielsko-biala/#sec_page

Rejestracja Białka Tatrzańska:

http:/pucharreksia.pl/rejestracja-bialka-tatrzanska/#sec_page

Data:
2018-02-18
Rozpoczęcie:
Miejsce:
Bielsko-Biała, Stok Narciarski na Dębowcu ul. Karbowa
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Najpopularniejsze:


ZIMOWY NUMER!

ZOBACZ WSZYSTKIE NASZE MAGAZYNY


NASZ BLOG

Jestem Ambasadorem Marki