Pizzeria Bellissima przyjazna dzieciom?

Data dodania: 2017-12-15

Rozmowa z Martą Mościńską, mamą 3-letniej Alicji i 1,5-rocznego Kacperka oraz właścicielką pizzerii Bellissima w Bielsku-Białej.

***

Marto, odkąd pamiętam starasz się aby Wasza Pizzeria Bellissima była przyjazna dzieciom i rodzinom, ale w tym roku przeszłaś już samą siebie tworząc osobny pokój zabaw dla dzieci. Czy ta zmiana wynika z faktu posiadania własnych dzieci czy bardziej wymogów rynku?

Jestem mamą dwójki małych dzieci i sama szukam miejsc przyjaznych dzieciom. Ale takich z prawdziwego zdarzenia - gdzie można jechać całą rodziną i na spokojnie zjeść coś smacznego, odpocząć i gdzie na dzieci czeka miejsce, gdzie będą mogły się pobawić. Moja decyzja wynika zatem głównie z własnego doświadczenia jako mamy. Nie bez znaczenia oczywiście są wymogi rynku oraz warunki lokalowe naszej pizzerii, które pozwoliły nam takie miejsce stworzyć. Trzeba dodać, że nie każda restauracja może sobie pozwolić na taki osobny pokój. Nie znam pizzerii, która ma takie miejsce.

Jak dokładnie atrakcje czekają na dzieci w Waszym nowym pokoju zabaw?

Atrakcje dla dzieci są bardzo różnorodne i dobierane niezwykle starannie w oparciu o zainteresowania zarówno moich dzieci jak i dzieci znajomych mam. Zależało mi przede wszystkim aby zabawki nie były dobierane przypadkowo, a tak niestety to wygląda w wielu lokalach, że rzucone są popsute zabawki, lalki bez głów czy elementy puzzli, z których nic nie można złożyć. Aktualnie wyposażyliśmy nasze miejsce w tablicę na ścianie, do której można przyczepiać klocki, kuchnię dla dzieci, klocki, puzzle, duży plastikowy domek, materac do zabawy, samochodziki i lalki. W niedalekiej przyszłości pojawi się basen z kulkami, domek dla lalek, garaż samochodowy. Pomysłów jest wiele. Będzie półka z książeczkami, zrobimy warsztaty np. plastelinowe szaleństwo czy czytanie bajeczek. I coś czego mam wrażenie nie ma nigdzie poza salami zabaw – kamera, dzięki której rodzice siedzący w pizzerii będą mogli na ekranie kontrolować co robi ich dziecko.

Pamiętam, że w okresie letnim do dyspozycji gości jest także dość duży ogród z atrakcjami dla dzieci?

Dokładnie tak. Latem mamy ogród, a w przyszłym roku chcemy dołożyć nowe zabawki i pokazać rodzicom, że jesteśmy idealnym miejscem dla rodzin.

Od paru lat prowadzisz także grupę dla mam i tatusiów na Facebooku oraz organizujesz cykliczne spotkań dla mam właśnie w Twojej pizzerii. Skąd pomysł i jak często odbywają się Wasze spotkania? Czy cieszą się popularnością?

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu - co poniedziałek o 16:30 oraz co środę o 12:30. Na spotkania chodzą mamy z dziećmi, ale również mamy w ciąży co mnie baaaardzo cieszy. Sama jestem tzw. słoikiem w Bielsku i nie znając nikogo, dzięki spotkaniom, mam sporą grupę znajomych i nie tylko. Pomysł był już wcześniej tworzony przez grupę bielskich mam 2015, a ja nadal to podtrzymuję. Sporo mam przychodzi na spotkania. W te dni mamy zawsze świeże ciasto z pobliskiej cukierni.

Wiem po sobie, że prowadzenie własnego biznesu, dwójka dzieci oraz Twoja działalność na rzecz lokalnej społeczności pochłania bardzo dużo czasu. Jak udaje Ci się to wszystko pogodzić? Czy masz jakąś pomoc przy dzieciach?

Jestem typem osoby, która nie może się nudzić. Moja starsza córka jest w przedszkolu, za to synek zawsze jeździ ze mną na spotkania i załatwiać różne sprawy. Razem z nim pracuję także w domu. Bardzo dużo pomaga też mój mąż, który w dni wolne zajmuje się dziećmi. Wtedy ja mogę pracować w pizzerii. Tak! Możecie mnie spotkać na obsłudze w lokalu. Sporo osób myśli, że właściciel to osoba która nie pokazuje się często.... jest z boku. Ja lubię swoją pracę, zatem często chcę być blisko klientów.

Jakie nowości czekają na nas w Bellissimie? Czy tylko pizza? A może jakieś zdrowsze przekąski?

Nowości to na pewno pizzaburger! Jedyny taki na Podbeskidziu. Skrzydełka na słodko lub słodko - ostro, frytki szefa z sosem serowym i boczkiem, włoskie pizze bardzo cienkie oraz włoskie składniki powodują, że przynosimy się na chwilę do Włoch, do tego oliwa ostra lub łagodna... grzaniec z herbaty do tego to idealna propozycja zimowa.

A będzie może coś bardziej "fit"?

Zdrowe nowości jakie chcemy wprowadzić to zupy dla dzieci codziennie inna zupa, smoothie bananowe lub truskawkowe.

Dziękuję Ci bardzo za rozmowę. Czy chciałabyś coś jeszcze przekazać beskidzkim mamom?

Zapraszam wszystkie rodziny z Podbeskidzia do naszej rodzinnej pizzerii i odwiedzenia naszego nowego pokoju zabaw.

www.pizzabellissima.pl 

www.facebook.com/pizzabellissima

Podziel się na:

Najpopularniejsze: