Młodzieżowe forum językowe „Słowa jak mury, słowa jak mosty”

Data dodania: 2017-11-03

13 listopada br. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz odbędzie się młodzieżowe forum językowe pt. „Słowa jak mury, słowa jak mosty”. Forum jest wydarzeniem finalizującym projekt „Granice języka – granicami świata” realizowany przez Kubiszówkę w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Gośćmi forum będą: prof. Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz, pisarz, sekretarz Wisławy Szymborskiej, prof. Aneta Załazińska – adiunkt w Katedrze Komunikacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca Podyplomowego Studium Retoryki UJ oraz prof. Marek Bernacki – literaturoznawca, dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej.

To już druga edycja projektu, który w tym roku został poświęcony polszczyźnie jako narzędziu komunikacji międzyludzkiej, które powinno służyć budowaniu porozumienia i konstruktywnemu dialogowi.

W ramach przedsięwzięcia zrealizowano cykl warsztatów dla młodzieży na temat zachowań językowych w sytuacjach komunikacyjnych, a także warsztaty retoryki i erystyki dla nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury. Podczas finalizującego projekt forum językowego 200 młodych bielszczan będzie dyskutować na temat zagrożeń dla polszczyzny wynikających z niedbałości językowej: dążenia do skrótów, niestosowania polskich liter, wulgaryzacji i brutalizacji języka w sytuacjach komunikacyjnych oraz szukać sposobów przeciwdziałania tym zjawiskom. Spotkanie zakończy występ grupy improwizacyjnej AD HOC specjalizującej się w zabawach ze słowem.

Data:
2017-11-13
Rozpoczęcie:
09:00
Zakończenie:
15:00
Miejsce:
Bielsko-Biała, ul. Słowackiego 17
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE