Z niemowlakiem „do miasta” – co zabrać?

Data dodania: 2017-11-03

Pierwsza wyprawa z niemowlakiem gdzieś dalej, czy to na spacer do parku czy do centrum na zakupy jest niewątpliwym wyzwaniem, szczególnie przy pierwszym bobasie. Podpowiadam jak się do niej odpowiednio przygotować, co zabrać aby uwzględnić wszystkie wymagania dzidziusia jak również nie zostać zaskoczonym. Nie ma bowiem nic gorszego niż rozdzierający płacz niemowlaka w samym centrum miasta.

Po pierwsze wyprawę z maluszkiem najlepiej zaplanować w porze jego drzemki. Aby spokojnie nam zasnął musi być oczywiście wybawiony, najedzony i mieć sucho w pieluszce.  Jeśli chodzi o ubiór, to ja się trzymam zasady, iż w chłodniejsze dni jedna warstwa więcej niż to co mam na sobie. Tę dodatkową warstwę zwykle u nas spełnia kocyk.

Jeśli planujemy spędzić z dzieckiem poza domem więcej czasu, o wyprawie lepiej pomyśleć dzień wcześniej. Torbę spakujmy więc wieczorem. Aby czuć się komfortowo zabieram ze sobą:

OBOWIĄZKOWO:

 • 3 pieluszki na zmianę (lepiej więcej niż mniej)
 • pieluszka tetrowa lub flanelowa
 • chusteczki nawilżane (przydadzą się zarówno do przewijania malucha, jak i do wytarcia rączek czy buzi)
 • krem do pielęgnacji przy zmianie pieluszki
 • krem ochronny (na wypadek gdyby zerwał się silny wiatr lub ostrzej zaświeciło słońce)
 • zabawka (przyda się gdy maluch zacznie się w drodze nudzić)
 • zapasowe ubranko + czapeczka

DODATKOWO (ja nie stosuję ale poniższe rzeczy również mogą okazać się pomocne)

 • smoczek
 • woreczki na zużyte pieluszki
 • porcja mleka (przyda się jeśli nie karmisz piersią i np. wyjście okaże się dłuższe niż początkowo planowałaś)
 • woda do picia (te same powody co powyżej)

Niezwykle pomocna będzie podczas takich wypraw specjalna torba z akcesoriami. X-Bag, której używam, była w komplecie z wózkiem X-lander X-Move. Jest bardzo duża i pojemna. W zestawie zawiera przydatną rozkładaną, nieprzemakalną matę do przewijania niemowlaka, termoizolacyjny pokrowiec na butelkę, osobną saszetkę na pieniądze (aby nie miały styczności z akcesoriami dziecięcymi). Dzięki przemyślanym kieszeniom i oddzielnym kieszonkom, wszystko znajduje w niej swoje miejsce, np. książeczkę zdrowia dziecka wożę w zewnętrznej, zapinanej na zamek kieszeni, a np. jednorazowe pieluszki w jednej z oddzielnych przegródek wewnątrz. Plusem takiej torby jest także fakt, że nie trzeba jej dźwigać. Dzięki specjalnym zaczepom łatwo zapina się na rączkę wózka.

W wyprawie na spacer niezastąpiony jest także regulowany kosz zakupowy. Przy wyborze wózka warto zwrócić uwagę na jej pakowność oraz sposób użytkowania. Dla mnie liczy się wygoda i funkcjonalność. Dzięki regulowanemu koszowi mogę w prosty sposób załadować cięższe zakupy. Kosz jest odpinany i łatwy w utrzymaniu go w czystości.  

Pamiętajcie drogie mamy, dobre przygotowanie akcesoriów na spacer to połowa sukcesu. Druga zależy zwykle od humoru naszego bobasa – przy zachowaniu zasad: wybaw, nakarm, przebierz, jedź w porze drzemki – wszystko powinno pójść gładko! Powodzenia!

 

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE