Beskidy z dzieckiem w wózku - zdobywamy Dębowiec

Data dodania: 2017-10-26

Jeśli zastanawiasz się nad rodzinnym wypadem w Beskidy, ale nie chcesz się za bardzo zmęczyć to Dębowiec jest idealnym rozwiązaniem. Szczyt ten ma zaledwie 525 m n.p.m. i można go zdobyć na różne sposoby. Jest szlak, który spokojnie można pokonać wózkiem dziecięcym, jest trasa dla kilkulatka, a także opcja dla małych leniuszków czyli wyjazd kolejką kanapową. Ale po kolei.

 

 

  • Dębowiec: 525 m n.p.m.
  • Czas wyjścia: w zależności od wybranego szlaku ok 30-40 minut z dzieckiem
  • Start: Karbowa 26

Gdzie zaparkować?

  • Jeśli idziemy pieszo:

Naszym zdaniem najlepiej zaparkować na bezpłatnym parkingu pod Halą Widowiskowo – Sportową Pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26. Stąd dotrzeć można na Dębowiec trasą asfaltową, potem ubitą drogą nawet z wózkiem dziecięcym.

  • Jeśli chcemy skorzystać z kolejki kanapowej

Przy samej kolejce znajduje się bezpłatny parking. Jeśli jest oblegany to najbliższy parking znajduje się pod Halą pod Dębowcem opisaną wyżej.

Startujemy:

Spod Hali Pod Dębowcem kierujemy się do ulicy Karbowej, którą przechodzimy i po drugiej stronie znajdujemy wąskie przejście – ulicę Skalną, która doprowadzi nas do rozwidlenia dwóch szlaków.

Po ok 300 metrach ulica Skalna (cały czas asfalt) doprowadzi nas do rozwidlenia. Trasa w lewo (oznakowania jako dojście do Toru Saneczkowego), jest stroma, nie polecamy jechać wózkiem, 2,5 - 3 latek powinien jednak już sobie poradzić z wyjściem pieszo. 

Na prawo natomiast rozpościera się szeroka ubita trasa, którą spokojnie można wyjechać wózkiem. Tę właśnie trasę pokonywaliśmy już kilkakrotnie różnymi wózkami. Najlepiej wypadł w tym teście nasz aktualny wózek X-lander X-Move, którego polecam ze względu na:

  • duże, pompowane koła - odpowiednie nawet na najbardziej wymagające trasy
  • teleskopową rączkę - wygodne dopasowanie do wzrostu (jest to wózek odpowiedni nawet dla bardzo wysokich osób, nie trzeba się nachylać do rączki, a spacerując nie kopie się ramy wózka)
  • dużą gondolę - jest to jeden z największych wózków w swojej kategorii
  • wagę - jak na swoją wielkość, wózek jest lżejszy od konkurencyjnych i można go zdemontować tak, aby wygodnie zmieścił się w bagażniku.

Jest to wózek niezawodny „na każdy teren”.

Wszystkie drogi prowadzą do Schroniska na Dębowcu:

Filmik z naszej ostatniej wycieczki można zobaczyć poniżej:

Atrakcje dla dzieci

Plac zabaw przy Schronisku na Dębowcu:

Bezpłatny, ogrodzony plac zabaw wyłożony piaskiem, z atrakcjami dla dzieci w różnym wieku. Dominują ścianki wspinaczkowe, ale znajdują się tam także: huśtawka, karuzele, równoważnie, pająk.

Całoroczny tor saneczkowy poniżej Schroniska na Dębowcu

Płatny tor saneczkowy – dzieci do lat 8 zjeżdżają bezpłatnie (płaci tylko rodzic) – jeden przejazd 4,50 zł.

Na Dębowiec można wjechać kolejką kanapową (albo wybrać szlak pieszo pod kolejką lub ścieżką edukacyjną obok):

Przy dolnej stacji kolejki na Dębowiec znajduje się także park linowy (trasa także dla 3-latków):

Można także skorzystać z któregoś z poniższych pakietów:

 

Tekst i foto: Beskidzka Mama

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


NOWY NUMER

ZOBACZ NOWY NUMER


NASZ BLOG

Jestem Ambasadorem Marki