Co nam się najbardziej podobało na targach Fashion Kids w Bielsku-Białej?

Data dodania: 2017-10-23
Awatar Beskidzka Mama - BeskidzkaMama
Beskidzka Mama - Jestem mamą, która opisuje miejsca, wydarzenia, atrakcje dla dzieci/rodzin. Testuję produkty, usługi. Kocham Beskidy. Zapraszam do współpracy: [email protected]

W dniu 22.10.2017 odwiedziliśmy II Targi Fashion Kids, które odbyły się w Sali Redutowej Pod Orłem w Bielsku-Białej. Na rodziny z dziećmi czekało wiele atrakcji, m.in. pokazy mody, występy taneczne, warsztaty oraz liczne stoiska z modą dziecięcą. Nie zabrakło kącika urody dla mam. 

Zeszłoroczna, pierwsza edycja wydarzenia, miała miejsce w Czechowicach Dziedzicach, natomiast w tym roku organizatorzy postanowili przenieść imprezę do stolicy Podbeskidzia - Bielska-Białej. I słusznie! Frekwencja była bardzo duża. Targi zgromadziły w jednym miejscu zarówno duże firmy odzieżowe jak i te lokalne, autorskie marki dla najmłodszych. Pojawili się także twórcy biżuterii, producenci przedmiotów użytkowych oraz kosmetyków dziecięcych. Na wystawie zaprezentowało się ponad 30 wybranych marek.

Co nam się najbardziej podobało?

Naszym najmłodszym, redakcyjnym latoroślom najbardziej przypadły do gustu warsztaty organizowane przez Dental Care. Na stoisku, miłe Panie przeprowadzały zabawy dentystyczne z wykorzystaniem ciastoliny. Dzieciaki mogły zmierzyć się z samodzielnym wykonaniem odlewu zębów, a przy użyciu zabawkowych narzędzi, wywiercić dziurę. Na stoisku nie zabrakło także konkursu dla rodziców, w którym nie omieszkałam wziąć udziału :) 

Przedszkole "Groszek" także stanęło na wysokości zadania. Na stoisku można było spokojnie zostawić dzieci pod opieką animatorek, do czego z powodzeniem zachęcały. Bardzo przydała nam się taka pomoc, ponieważ spokojnie w tym czasie mogłam zwiedzić stoiska i zrobić zdjęcia. 

Dzieci licznie korzystały także z udziału w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Szkołę Językową Speak-Up. W tym miejscu można było samodzielnie ozdobić wycięte z szablonu lalki. Do tego posłużyły różnego rodzaju materiały. Bardzo ciekawy pomysł na warsztaty. 

Bezpłatna fotobudka okazała się prawdziwym hitem. Każdy kto skorzystał z tej atrakcji mógł liczyć na 3 ujęcia drukowane w 2 egzemplarzach. Między każdym "pstryknięciem" było zaledwie kilka sekund na zmianę przebrania. Królowały róznego rodzaju kapelusze i peruki.

Nie zabrakło także okazji do skosztowania pysznych wypieków i zdrowych deserów. Wszystko w specjalnie przygotowanej strefie Mini Bistro. Kawiarnia Wiedeńska "Dekaffe" z Żywca spisała się na medal parząc bardzo dobrą kawę w profesjonalnym ekspresie. 

Bardzo podobało nam się stoisko wystawowe przygotowane przez Buciki Babice, gdzie dzieci miały troszkę miejsca aby pofikać :) 

Co prawda nie udało mi się skorzystać ale dobrym pomysłem była także strefa piękna dla pań, gdzie m.in. stylistki paznokci z Hand Park oferowały zabiegi na paznokcie. 

Duże wrażenie zrobiły także występy taneczne oraz pokazy mody. 

Czego brakowało?

Wydarzenie oceniam bardzo wysoko i jedyna rzecz, do której bym się przyczepiła to warunki lokalowe. Jako mama kilkumiesięcznego bobasa miałam problem z dotarciem na pierwsze piętro. Obiekt co prawda posiadał windę, ale niestety dosyć wąską. Nie wiem czy to był tylko nasz problem, ale nasz wózek się w niej po prostu nie mieścił. Brakowało mi też miejsca aby nakarmić maleństwo. Następnym razem warto byłoby pomyśleć o mamach niemowlaków i małych dzieci, aby zapewnić im jakieś ustronne miejsce np. z matą edukacyjną gdzie możnaby takie maleństwa położyć, przebrać, a w razie czego nakarmić. 

Jak oceniamy całość?

Całość wydarzenia zasługuje na wysoką notę. Organizatorom - Agencji Mody Prestige z Panią Edytą Dwornik na czele - należą się duże brawa. Następnym razem prosimy tylko pomyśleć o maluszkach, które jeszcze nie chodzą :)

Całą fotorelacje znajdziecie na naszym Facebooku: TUTAJ

Tekst i foto: Beskidzka Mama

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE