Mamy ruszyły na Magurkę!

Data dodania: 2017-10-17

Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania - to skandynawskie przysłowie idealnie oddaje ideę spotkań "Mamy w góry!", które mają zachęcić całe rodziny do aktywności w terenie bez względu na porę roku i warunki za oknem.

W sobotę na Magurkę wyruszyło ponad dwieście osób: zmotywowane, aktywne mamy, ojcowie i prawdziwe dzieci natury, którym zimno i mżawka nie przeszkadzają! Wyjście to nie tylko okazja dla mam, by aktywnie się zmęczyć i zażyć dawkę natury w czystej postaci, ale też przeżyć przygodę z dzieckiem, zacieśnić z nim więź (w końcu tu już lekko ekstrmalne warunki, prawda?), poczuć się pewnie w sytuacjach nietypowych, a przede wszystkim oswoić z taką aktywnością i poznać inne mamy. W grupie siła! W drugiej edycji wydarzenia "Mamy w góry!", która odbyła się 14.10.2017 na Magurce w Bielsku-Białej Wilkowicach wzięło udział prawie 250 osób, w tym ponad setka dzieci! Pogoda, pomimo prognozy, nie rozpieszczała nas ciepłem, ale wszyscy dzielnie spędzili popołudnie na zboczach Magurki uczestnicząc w wykładach i zajęciach dla małych i dużych.

Tym razem gościem wydarzenia była Sabina Kogut, ratownik medyczny, która opowiedziała o pierwszej pomocy dla dzieci i niemowląt.

Pierwsza pomoc dla niemowląt

Tamara Dudek, właścicielka Szkoły Paralotniowej ALTI opowiedziała, jak oderwać się od ziemi, czyli o pierwszych krokach z paralotniarstwem, a błysk w oku słuchających zdradzał, że marzenia już są - pora na realizację.

Tamara Dudek opowiada o paralotniarstwie

Do Góry Nóżkami, czyli górska rodzinka ze Szczyrku opowiedziała o biwaku z dzieckiem, czyli co zrobić, by wypad pod namiot z maluchem był udany. Z chłodem pomogły radzić sobie nam Katarzyna Daniek z Euforja Nordic Walking oraz Monika Zając z Pozytywny Trening, zagrzewając dobrym ruchem. Małgorzata Jachacz-Łopata, inicjotorka wydarzenia i autorka strony Górska Mama zdradziła patenty na walkę z zimnem podczas wypraw z maluchem, a Magdalena Dydo-Pyrchla z Mabibi opowiedziała o swoich kreatywnych rozwiązaniach w garderobie dla malucha. Kinga Drewniak, autorka projektu Wędrówki z Kinioludkami, prowadziła w tym czasie animacje dla dzieci - nie było czasu się nudzić!

Animacje dla dzieci

Wszyscy mali uczestnicy otrzymali dyplomy od Górskiej Mamy, wiele dzieci wchodziło na własnych nogach, chociaż nie ukończyło nawet dwóch lat! Nie zabrakło oczywiście tego, co jest esencją górskich wypadów: widoków, przestrzeni, ogniska i dobrego ducha! Tak zainaugorowaliśmy jesień. To niezwykle pozytywne, że tak wiele osób odkrywa uroki rodzinnej aktywności w górach. Już planuję zimowy wypad, tym razem będzie odrobinę bardziej ekstremalnie, ale szczegóły jeszcze przez chwilę pozostaną tajemnicą...

Wydarzenie wsparły lokalne firmy, przekazując nagrody do wylosowania dla uczestników: Moncziczi, Mabibi, Centrum Kobiecości oraz Euforja. BESKIDZKA MAMA pełniła patronat medialny i przekazała uczestnikom wycieczki swoje magazyny, mapy z pomysłami na spacer z dziećmi oraz gadżety w postaci breloczków z żetonami. 

Organizatorka Górska Mama oraz goście wydarzenia

My się chłodu nie boimy!

Małgorzata Jachacz-Łopata / Górska Mama

fb: Górska Mama

www: gorskamama.com

instagram: Górska Mama

Fot. Artur Wszołek - Do Góry Nóżkami

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE