Chcą kupić oczyszczacze powietrza do żłobków i przedszkoli w Bielsku-Białej

Data dodania: 2017-10-05

Jeden z członków Koalicji Antysmogowej z Bielska-Białej napisał projekt do Budżetu Obywatelskiego Bielsko-Biała 2018. Polega on m.in. na zakupie oczyszczaczy powietrza do żłobków i przedszkoli.

Część pierwsza dotyczy poprawy jakości powietrza w bielsko-bialskich żłobkach i przedszkolach. W ramach tej części przewidywany jest zakup oczyszczaczy powietrza dla tych placówek. Kosztorys zawiera także koszty eksploatacji (wymianę środka higienicznego). Oczyszczacze wyłapują i ograniczają rozwój bakterii, wirusów, roztoczy, alergenów, pleśni, kurzu. Ponadto, urządzenia nawilżają powietrze, co ma znaczenie szczególnie w sezonie grzewczym. Suche powietrze wysusza śluzówkę przez co organizm jest mniej odporny na działanie bakterii i wirusów, a więc bardziej podatny na przeziębienia, grypy i alergie, poprawiając jakość zabawy i snu u najmłodszych.

Część druga dotyczy edukacji mieszkańców Bielska-Białej. Jego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej w odniesieniu do problemu ograniczenia niskiej emisji. 

Więcej informacji o tym projekcie znajdziece TUTAJ

Data:
2017-10-05
Rozpoczęcie:
Miejsce:
Bielsko-Biała,
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE