Zaczarowana Polana - nowy żłobek w Bielsku-Białej

Data dodania: 2017-10-04

Z Katarzyną Jurasz i Klaudią Miś - założycielkami "Zaczarowanej Polany" rozmawiam o nowym żłobku na mapie Bielska-Białej.

 

Wydaje się, że w Bielsku-Białej nie brakuje żłobków. Skąd pomysł na założenie kolejnego takiego miejsca opieki dziennej dla najmłodszych?

Faktycznie żłobków Bielsku-Białej nie brakuje, jednak już w naszym najbliższym otoczeniu pojawiły się opinie, że liczba miejsc w żłobkach nie jest wystarczająca. Pomył długo w nas dojrzewał, zaczęłyśmy od przygotowania merytorycznego, zdobywając kwalifikacje podczas kursu dla opiekunek dzieci do lat 3. Długo szukałyśmy odpowiedniego miejsca, aż pojawił się odpowiedni lokal w samym centrum miasta, w bliskiej odległości od parku przy ul. Słowackiego. Dzięki temu marzenie o własnym żłobku mogło być zrealizowane. Własnymi siłami i staraniami rozpoczęłyśmy przygotowanie lokalu, by spełniał wszystkie potrzeby dzieci.

Gdzie będzie się mieściło i jakim zapleczem będzie dysponowało?

Żłobek "Zaczarowana Polana" będzie znajdował się przy ulicy Słowackiego 28 A na parterze domu jednorodzinnego. Dysponujemy pięknym tarasem, gdzie maluszki w ciepłe i pogodne dni będą mogły odpoczywać oraz ogrodem, gdzie planujemy zainstalować plac zabaw, a także miejscami parkingowymi. Nasz żłobek jest bardzo przestronny, posiada dużą salę zabaw, dwie sypialnie, zabawki dostosowane do wieku naszych podopiecznych, zapewniające wsparcie rozwoju psychoruchowego, a także zadbałyśmy o to, by wszystkie przestrzenie były bezpieczne dla dzieci, a zarazem przytulne, by dzieci czuły się u nas, jak w domu.

Doświadczenie w opiece nad dziećmi to bardzo istotna kwestia. Czym zajmowały się Panie wcześniej?

Obie posiadamy kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Od 2014 do kwietnia 2017 roku prowadziłyśmy wspólnie plac zabaw „Zaczarowana Polana” w jednej z bielskich galerii handlowych, miejsce zabaw szybko stało się miejscem opieki nad dziećmi, właśnie wtedy pojawił się pomysł przekształcenia się w żłobek. Dzieci chętnie do nas wracały i spędzały czas pod naszą opieką, rodzice darzyli nas zaufaniem, co spowodowało, że postawiłyśmy na rozwój naszej działalności. Jedna z nas zdobywała również doświadczenie pracując w świetlicy w jednej z bielskich szkół oraz podczas studiów polonistycznych. Druga jest fizjoterapeutką, więc zwraca uwagę na prawidłowy i harmonijny rozwój ruchowy dziecka. Razem pracujemy od kilku lat, poznałyśmy się jeszcze za czasów studenckich, co powoduje, że jesteśmy zgranym duetem, wspieramy się, mamy podobne spojrzenie na pracę z dziećmi.

Zaczarowana Polana brzmi bajkowo. Czym będzie się wyróżniała na tle innych żłobków?

„Zaczarowana Polana” faktycznie brzmi bajkowo, bo u nas wszystko jest, jak w bajce. Zdajemy sobie sprawę, jak wielkim przeżyciem dla dziecka i rodziców jest pójście do żłobka. Dołożymy wszelkich starań, by rodzice byli spokojni o swoje pociechy w czasie ich pobytu pod naszą opieką. Zależy nam, by dzieci przebywały, w jak najbardziej komfortowych warunkach. Chcemy stwarzać okoliczności sprzyjające stawianiu pierwszych kroków ku samodzielności. Możemy wymienić cztery hasła, które charakteryzują naszą pracę: rozmawiamy, słuchamy, uczymy, bawimy.

Jak wyobrażają sobie Panie współpracę z rodzicami?

We współpracy z rodzicami, naszym zdaniem, najważniejsze jest obopólne wsparcie. W relacji rodzic – żłobek najważniejsza jest rozmowa oraz obranie podobnych priorytetów i wartości, które będziemy chciały wpajać dzieciom.

Wiele mam pewnie zastanawia się od kiedy ruszają zapisy do Zaczarowanej Polany oraz w jaki sposób będzie przebiegała rekrutacja? Gdzie można uzyskać więcej informacji o placówce?

Zapisy do naszego żłobka będą trwały cały rok, zależnie od posiadanych wolnych miejsc. Przyjmujemy zgłoszenia telefonicznie i za pośrednictwem naszego fanpage’u na Facebooku. Planujemy dzień otwarty na 14 października, wtedy będzie można obejrzeć nasz żłobek, porozmawiać z nami osobiście oraz dobrze się bawić ponieważ planujemy kilka atrakcji. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 725 028 461.

Podziel się na:

Najpopularniejsze:


AKTUALNY MAGAZYN

WSZYSTKIE MAGAZYNY


NASZ BLOG

Jestem Ambasadorem Marki