Akademia Twórczego Rozwoju „BYSTRZAK”

Data dodania: 2017-09-16

Już od września ruszają zajęcia w nowo otwartej Akademii Twórczego Rozwoju "Bystrzak" w Bielsku-Białej przy ulicy Cieszyńskiej 132.

Podróżnicze kursy rozwoju intelektu obejmują między innymi - tworzenie osobistego wulkanu (który na szczęście jest bezpieczny), podróż do lodowatej Arktyki oraz gorącego Egiptu rządzonego przez Faraonów po to, żeby znaleźć Tajemniczą Księgę Maga Mormentora - zawiera ona między innymi tajną recepturę tworzenia kul do kąpieli, produkcji kauczuku czy tajniki szybkiego uczenia się. Gdy wrócimy       z podróży, zrelaksujemy się przy muzyce, poćwiczymy z Weroniką Sherborne, a na koniec polecimy          w kosmos. Te i wiele innych kursów znajdziecie w naszej Akademii. Naszym najważniejszym zadaniem jest sprawić, aby dzieci polubiły myślenie i nie bały się stawać nawet przed najtrudniejszymi wyzwaniami – podkreśla Monika Gacka, właścicielka Akademii Twórczego Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży „Bystrzak”     w Bielsku-Białej. Z naszej oferty mogą korzystać już 6 miesięczne dzieci, więc nie bez przyczyny mówi się, iż Bystrzak rośnie razem ze swoimi podopiecznymi. Oferujmy naukę w formie zabawy dla dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat. Głównymi elementami, które wdrażamy w formie zabawy są udoskonalenie umiejętności i tempa czytania, nauka czytania dla najmłodszych, techniki pamięciowe oraz mapy myślowe. Dzieci w naszej Akademii bawiąc się twórczo zwiększają swoją wiedzę na temat otaczającego ich świata i jednocześnie rozwijają koncentrację oraz kreatywność – dodaje Monika.

SENSORYCZNIE

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak to jednak nie tylko kursy rozwoju intelektu.  To także Sensoplastyka®, która poprzez stymulację wszystkich zmysłów wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Poprzez udział dzieci w zajęciach Sensoplastyka®, wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni, dbamy o usprawnienie ruchowe (przygotowanie do nauki chodzenia w przypadku niemowląt), wpływamy na rozwój mowy, a także poprzez wspólne działania pogłębimy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

Aby jak najlepiej wspierać rozwój maluszków zapraszamy rodziców z dziećmi na zajęcia sensoryczne SMYKO – MULTISENSORYKA™ , gdzie rodzice dowiedzą się jak poprzez zabawę wspierać rozwój własnego dziecka na co dzień czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy .SMYKO – MULTISENSORYKA™ są zajęciami, które wspierają całościowy rozwój dziecka i są skierowane do wszystkich dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia, a nawet starszych  i ich rodziców lub opiekunów, z podziałem na grupy wiekowe.

JĘZYKOWO

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak oferuje także innowacyjną metodę nauki języka angielskiego    dla najmłodszych. Metoda Creative! Early English© ma na celu wzbudzenie naturalnej ciekawości poznawczej, pasji i fascynacji uczeniem się języka angielskiego poprzez różnorodne działania twórcze bliskie zainteresowaniom i potrzebom dzieci. Głównym założeniem metody Creative! Early English jest stworzenie dla dziecka optymalnych warunków do rozwoju jego potencjału, zdolności, motywacji wewnętrznej, co umożliwia uczenie się języka angielskiego dla własnej przyjemności. To co wyróżnia Creative! Early English© od innych metod jest fakt, iż proponowane przez nauczyciela aktywności oddziałują jednocześnie na różnorodne zmysły dziecka, zapraszając je w języku angielskim do niezwykłej podróży w świat dziecięcej wyobraźni.

Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową www.bielskobiala.bystrzak.org oraz na naszego Facebook’a www.facebook.com/BystrzakBielsko/

Artykuł sponsorowany

 

 

 

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


NOWY NUMER

ZOBACZ NOWY NUMER


NASZ BLOG

Jestem Ambasadorem Marki