Zakochaj się we włoskiej kulturze i poznaj królewskie problemy!

Data dodania: 2017-09-08

Może by tak w jesienne dni przenieść się nad Morze Śródziemne? Na wszystkie dzieci czekają w tym dniu podróżnicze warsztaty z tematem przewodnim Włoch oraz teatrzyk, który przeniesie ich do Królestwa Brudlandii. Na „Palcem po mapie” 10 września zaprasza Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała.

Król i Królowa Brudlandii mają dużo powodów do zmartwień – ich królestwo pustoszeje, mieszkańcy wyjeżdżają, a turyści omijają szerokim łukiem. Powodem jest zły stan łąk i lasów oraz przykry zapach. Z problemem będzie się zmagać królewska para, księżniczka, kowboj, duszek i czarodziejka. Kto rozwiąże problem Brudlandii i czy bajka będzie mieć szczęśliwe zakończenie przekonają się widzowie sceny teatralnej dla najmłodszych. Bajka wychowawcza z elementami profilaktyki higieny będzie bawić i skłoni do refleksji.

W programie z cyklu „Palcem po mapie” przewidziano również animacje, które przeniosą małych podróżników do Włoch. Dzieci, wzorując się na Krzywej Wieży w Pizie, zbudują i ozdobią wieżę z kartonów, a z ciastoliny stworzą pizzę, makaron i lody, czyli kolorowe specjały Italii. Dla lubiących ozdoby przewidziano robienie i dekorowanie biżuterii z makaronu – z rurek, muszelek i innych kształtów powstaną piękne naszyjniki i bransoletki. Nie zabraknie też tworzenia pacynek inspirowanych bajką „Pinokio” – nie sposób przecież zapomnieć, że słynna postać z długim drewnianym nosem pochodzi z Włoch!

Zabawa „Palcem po mapie” odbędzie się 10 września w Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała przy Al. Bohaterów Monte Casino 421 w Bielsku-Białej. Animacje „Podróż do Włoch” odbędą się w godzinach 14.00-17.00, natomiast teatrzyk „W krainie Brudlandii” od 17.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny, a materiały wykorzystane w animacjach zapewnia organizator.

Data:
2017-09-10
Rozpoczęcie:
14:00
Zakończenie:
19:00
Miejsce:
Bielsko-Biała, Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała, Al. Bohater
Wstęp:
Darmowy
Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE