Odżywka termiczna, czyli skuteczna ochrona i odbudowa włosów w jednym

Data dodania: 2017-07-27

Suche włosy czy pasma zniszczone potrzebują wyjątkowej opieki i ochrony. Stosując odżywkę termiczną nie tylko dostarczysz włosom tego, czego najbardziej potrzebują, ale również ochronisz je przed uszkodzeniami. Pod wpływem ciepła potrzebnego do aktywowania tego typu produktu, substancje aktywne wnikają głębiej w strukturę włosa i odżywiają go dogłębnie. Jest to zatem świetny sposób na lśniące, zdrowe włosy - sprawdź, na czym polega wyjątkowość odżywek termicznych i odkryj sekret maksymalnego odżywienia dla twoich włosów.

 Odżywka termiczna - sposób na piękne włosy

By utrzymać pasma w doskonałej formie, należy skupić się na odpowiedniej pielęgnacji włosów. Odpowiednio skomponowana, zawiera w sobie kosmetyki do włosów, które dokładnie i zarazem delikatnie oczyszczają, odżywiają, wzmacniają i chronią. Odżywka termiczna to produkt, który łączy w sobie trzy ostatnie cechy. Krem taki z jednej strony wzmacnia pasma i odbudowuje je, pozostawiając niezwykle gładkie i odżywione, z drugiej natomiast chroni je przed czynnikami zewnętrznymi oraz ciepłem, wykorzystywanych w zabiegach stylizacyjnych.

Skąd taka skuteczność termicznej odżywki do włosów?

Sekret tkwi przede wszystkim w fakcie, iż składniki zawarte w tego typu produkcie aktywowane są pod wpływem ciepła. Łuski włosa reagują na niskie i wysokie temperatury. Pod wpływem chłodnej domykają się, dzięki czemu pasma tracą wodę oraz składniki odżywcze w mniejszym stopniu. Ponadto, domknięcie łusek włosa po umyciu chłodną wodą sprawia, że fryzura staje się gładka i lśniąca. Odwrotnie sytuacja wygląda z ciepłem. Wyższe temperatury otwierają łuski. Dlatego warto zawsze wtedy, gdy nakładami odżywczą maskę do włosów czy odżywkę po myciu, najpierw spłukać kosmyki ciepłą wodą, a po nałożeniu produktu jeszcze go lekko podgrzać za pomocą suszarki lub ciepłego ręcznika na głowie. Zabieg ten pozwala składnikom odżywczym wniknąć głęboko w strukturę włosa i wzmocnić go oraz odżywić.

W tym właśnie tkwi sekret odżywki termicznej. Składniki aktywowane w wyższych temperaturach wnikają głęboko we włosy, naprawiając zniszczenia, zapobiegając powstawaniu nowych i dostarczając pasmom składników, których potrzebują. To jednak nie wszystko, ponieważ dzięki temu, iż składniki aktywowane są pod wpływem ciepła, odżywka taka skutecznie chroni pasma podczas zabiegów stylizacyjnych, takich jak prostowanie, używanie lokówki czy suszarki. Dodatkowo termiczny balsam do włosów ułatwia układanie kosmyków i sprawia, że kosmyki są bardziej podatne na modelowanie i stylizowanie. Dbanie o kosmyki staje się proste i przyjemne.

Składniki aktywne w odżywce termicznej:

  • ceramidy, czyli składniki złożone głównie z kwasów tłuszczowych nienasyconych. Naturalnie występują we włosach, wypełniając przestrzenie między komórkami osłonki kosmyków. W kosmetykach do włosów ceramidy odżywiają, regenerują,. nawilżają oraz ochraniają przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  • lipidy, czyli naturalne nawilżające składniki, które zawierają w sobie tłuszcz. Zapewniają włosom miękkość, elastyczność oraz odpowiednie nawilżenie, by pasma nie stały się zbyt szorstkie i sztywne.
  • fitokeratyna, czyli roślinny odpowiednik keratyny, aminokwasu będącego budulcem nie tylko włosów, ale także skóry i paznokci. Substancja ta w odżywce odbudowuje włos i regeneruje go.

Droga do zdrowych włosów nie jest trudna, choć wymaga pewnej konsekwencji. Stosowanie odżywki termicznej zdecydowanie ułatwi codzienna pielęgnację, a jednocześnie zapewni włosom ochronę przed zniszczeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to kosmetyk, na który warto zwrócić uwagę, kompletując produkty do włosów.

 

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE