Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego w Bielsku-Białej

Data dodania: 2017-05-29

Zwiększenie świadomości bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, nauka oraz dobra zabawa  – były to podstawowe cele XXIV Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, które w minioną sobotę odbyły się w Bielsku-Białej.

Imprezie przyświecało hasło „Miłość, radość, sport i zabawa”, a wszystkie atrakcje zostały przygotowane w parku Słowackiego. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej i Komenda Miejska PSP. Tradycyjnie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego otworzył korowód przygotowany przed bielskie przedszkola i szkoły, który przeszedł ulicami miasta.

Jak skomentowała udział w imprezie jedna z mam:

"Wyruszyliśmy spod Ratusza we wspólnym korowodzie złożonym z bielskich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Wszyscy poprzebierani w kolorowe stroje. Po dotarciu do Parku Słowackiego czekały na rodziców i dzieci liczne atrakcje. W tej imprezie uczestniczyliśmy wspólnie z naszym przedszkolem po raz pierwszy. Jestem jednak pod dużym wrażeniem organizacji i atrakcji dla dzieci jakie miały miejsce w Parku Słowackiego w B-B (m.in. warsztaty i pokazy policji, żołnierzy, tresury psów, wspinaczka "górska", a nawet prawdziwa grochówka przygotowana i wręczana uczestnikom przez żołnierzy. "

Tekst i foto: UM w Bielsku-Białej

Filmik: Beskidzka Mama

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze: