Mamo, tym razem zrób coś dla siebie! Stomatologia estetyczna czyli piękny i biały uśmiech.

Data dodania: 2017-05-26

Po ciąży i urodzeniu dziecka pojawia się sporo problemów z zębami. Wiele mam zatraca się wtedy w nowej roli. To zrozumiałe, gdyż na świecie pojawia się zupełnie bezbronna istota, dla której jesteśmy przecież całym światem. Nie zapominajmy jednak, drogie mamy, jak ważne jest także nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Białe, lśniące i zdrowe zęby, na które codziennie spoglądamy w lustro, oddziaływają na naszą samoocenę, jak również na relacje rodzinne, towarzyskie czy zawodowe. W drodze do przywrócenia pięknego uśmiechu wychodzi nam naprzeciw stomatologia estetyczna.   

Czym właściwie jest stomatologia estetyczna?

Kiedyś dziedzina ta zarezerwowana była dla gwiazd. To właśnie osoby, które na co dzień widzimy na dużych i małych ekranach, kusił spektakularny efekt „hollywoodzkiego uśmiechu”, realny do osiągnięcia w bardzo krótkim czasie. Dziś stomatologia upiększająca, podobnie jak medycyna estetyczna, jest na wyciągnięcie ręki praktycznie dla każdego. Nie musimy się już martwić krzywymi, nierównymi bądź nadłamanymi zębami. Nie straszne nam są przebarwienia czy nieestetyczne „stare” wypełnienia. Jednym słowem głównym celem tej dziedziny stomatologii jest poprawa lub odtworzenie naturalnego, a przy tym estetycznego wyglądu naszych zębów. Jakie zatem metody mamy do wyboru?  Do głównym elementów stomatologii estetycznej należą:

  • Licówki – za pomocą tych nakładek można rozjaśnić ząb, nadać mu piękny kształt i barwę, wydłużyć go, poszerzyć czy zlikwidować szpary między zębami. Używa się ich też do drobnej korekty w ustawieniu zębów.
  • Korony – służą do całkowitego przykrycia uszkodzonego zęba. Oprócz wzmocnienia, mogą poprawić jego wygląd lub kształt.
  • Wypełnienia (inlay/onlay) – to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę dla tradycyjnej plomby. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba.
  • Wybielanie – można je robić na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie medyczne uznaje się za skuteczne i bezpieczne, gdyż wykonywane jest po okiem lekarza dentysty albo higienistki stomatologicznej.
  • Ortodoncja – przy większych wadach zgryzu konieczne może być zastosowanie aparatu ortodontycznego. Jest to w zasadzie jedyna metoda, na której efekt musimy zaczekać nieco dłużej.

Czy mnie na to stać?

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Ich cena nie przeraża tak jak jeszcze parę lat temu, ponieważ jest uzależniona od indywidualnych potrzeb pacjenta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, coraz więcej gabinetów wprowadza szeroki zakres form finansowania, w tym bardzo popularne – MediRaty. Pierwszym krokiem do poprawy wyglądu uśmiechu jest konsultacja u eksperta z dziedziny stomatologii estetycznej. Centrum Ortodoncji i Stomatologii Dental City w Galerii Sfera dla czytelniczek Beskidzkiej Mamy przygotowało zaproszenia na darmowe konsultacje z zakresu stomatologii estetycznej.

Uwaga! Na hasło BESKIDZKA MAMA, nasze czytelniczki otrzymują bezpłatną konsultacje.

 

Autor:

dr MARZENA BORKOWSKA  – ekspert stomatologii estetycznej i protetyki w Dental City w Bielsku-Białej. Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje i oferując nowoczesne rozwiązania w leczeniu. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Protetycznego (European Prosthodontic Association), co daje możliwość międzynarodowej wymiany poglądów i doświadczenia.

 

Centrum Ortodoncji i Stomatologii Dental City
Galeria SFERA I
ul. Mostowa 5
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33 307 00 00
www.dentalcity.com.pl


/Artykuł sponsorowany/

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE