Studia Podyplomowe – nie jest za późno na nowy zawód!

Data dodania: 2017-05-23

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym może być dla mam dużym wyzwaniem. Dobrze jest jednak po takim okresie, wkroczyć na rynek pracy z nowymi umiejętnościami. Postanowiliśmy zapytać eksperta o to, czy dyplom studiów podyplomowych przynosi korzyści i jaki ma wpływ na pozycję na rynku pracy. Rozmowa z Ewą Madoń – Prorektorem i Założycielem Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza.

Czy studia podyplomowe zwiększają szansę na zatrudnienie/przebranżowienie?

Szansę na zatrudnienie czy przebranżowienie zwiększa wszystko, co podnosi nasze kompetencje. Jeżeli zatem wybrane studia podyplomowe podnoszą nasze praktyczne umiejętności, odpowiadają zapotrzebowaniu na rynku pracy, a jeszcze w dodatku zwiększają jakość (nie tylko ilość) naszych kontaktów - szanse zawsze rosną.

Co jest najistotniejsze w wyborze studiów podyplomowych?

Odpowiem na przykładzie aktualnie tworzonej przez naszą Uczelnię oferty studiów podyplomowych. Najważniejsze jest dopasowanie programu do potrzeb rynku pracy. Obecnie każda firma, niezależnie od branży, potrzebuje specjalistów w zakresie: wizerunku firmy w internacie oraz mediów społecznościowych w biznesie, stąd też pomysł na te dwa kierunki studiów. Ponadto, należy zwrócić szczególną uwagę na ilość zajęć praktycznych oraz wielkość grup. W przypadku naszego programu, całość zajęć odbywa się w niewielkich grupach, w formie warsztatowej i projektowej, co podnosi skuteczność i atrakcyjność programu.

A co z kadrą? Profesorowie z autorytetem czy praktycy z branży?

Stawiamy na ekspertów branżowych. Autorytetami w dziedzinie tzw. nowych mediów są stosunkowo młode osoby, jednak już ze znaczącym dorobkiem w kraju i za granicą. Sięgnęliśmy po sprawdzonych praktyków i szkoleniowców i stworzyliśmy wspólnie z nimi programy studiów podyplomowych na miarę potrzeb rynkowych.

Czy osoba taka jak ja, po filologii angielskiej, czyli naukach humanistycznych, ale ze „smykałką” do mediów społecznościowych, ma szansę poradzić sobie na takich studiach?

Tak, oczywiście. Studia skierowane są do wszystkich zainteresowanych tematyką social mediów. Z naszej oferty skorzystają zarówno pasjonaci, jak i przyszli lub obecni pracownicy agencji reklamowych, PR czy działów marketingu.  

Większość mam pewnie zada sobie pytanie czy będzie w stanie pogodzić takie studia z pracą oraz życiem rodzinnym. Jak w praktyce wygląda ich organizacja?

Program obejmuje 160 godzin zajęć dydaktycznych realizowanych przez okres dwóch semestrów (10 zjazdów). Zjazdy odbywają się w  soboty i niedziele. Przewiduje się jeden dwudniowy zjazd w miesiącu. Podczas zjazdu odbywa się średnio po 8 godzin dydaktycznych zajęć dziennie (1 godzina dydaktyczna = 45 minut) w formie warsztatów i interaktywnych seminariów. Dla uczestników przewidywany jest ciepły posiłek.

Kiedy ruszają studia i gdzie uzyskać bliższe informacje na ich temat?

Studia ruszają od października 2017 w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza w Bielsku-Białej, ul. Nadbrzeżna 12. Po Bliższe informacje wraz z programem zapraszamy na stronę www.tyszkiewicz.edu.pl

Studia podyplomowe startują od października 2017

BWS im. J. Tyszkiewicza, ul. Nadbrzeżna 12, 43-300 Bielsko-Biała Tel. 33 829 72 93, 506 29 37 34

/promocja/

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze: