Makijaż, który upiększa i przetrwa całą noc

Data dodania: 2017-03-28

Makijaż powstał po to, by podkreślać kobiece piękno. Jego moc jest ogromna. Wystarczy odrobina kosmetyku, kilka umiejętnych pociągnięć pędzla i od razu czujemy się pewniejsze siebie. No właśnie – kilka umiejętnych pociągnięć pędzla. W make-upie liczy się technika i wiedza na temat tego, jak nakładać produkty, żeby dobrze wyglądały i jak dobierać kolory, aby pasowały do konkretnego typu urody. To m.in. te elementy sprawiają, że makijaż jest trwały i dodaje uroku. Ten wykonany przez profesjonalną wizażystkę wygląda znacznie lepiej niż zrobiony samodzielnie. I dzieje się tak z kilku względów.

O podstawach dobrego make-upu

Dobry makijaż to taki, który uwydatnia atuty urody. Musi być spójny i dopasowany pod względem kolorystycznym do typu urody, odcienia oczu i włosów. Powinien też współgrać z ubiorem, pasować do okazji i temperamentu osoby, która go „nosi”. Poza tym ważne, żeby był trwały, zwłaszcza gdy ma przetrwać w nienagannym stanie przez kilkanaście godzin lub nawet całą noc. Dlatego na specjalne okazje warto powierzyć jego wykonanie doświadczonej makijażystce.

Wykwalifikowana wizażystka właściwie dobierze odcienie i rodzaj kosmetyków kolorowych. Potrafi umiejętnie połączyć barwy tak, by stworzyć na oku przydymioną mgiełkę i podbić barwę tęczówki, narysuje dopasowaną do kształtu oka kreskę, która go „wyciągnie” i powiększy, dopasuje rozmiar rzęs, łagodnie wykonturuje twarz i wiele więcej. Jednym słowem – wykorzysta swój talent, umiejętności i różne triki, żeby wyczarować makijaż, w którym będziesz się doskonale czuła.

Nawet jeśli na co dzień się nie malujesz, nie musisz bać się przerysowanego efektu i tego, że w make-upie zaczniesz wyglądać zupełnie „inaczej”. W profesjonalnym makijażu stawia się na naturalność, a zadaniem wizażystki jest podkreślenie urody, a nie jej przyćmienie lub zdominowanie. Zatem możesz być pewna, że przed wykonaniem makijażu zapyta Cię ona o to, jakiego efektu oczekujesz i z pewnością zastosuje zasadę „im mniej, tym lepiej”.

Warto również wspomnieć, że makijażystki pracują na profesjonalnych (i drogich) produktach, które bardzo długo utrzymują się na twarzy, a trwałość, szczególnie w przypadku makijażu ślubnego czy okazjonalnego, jest nadzwyczaj ważna. W ich kuferkach można znaleźć też mocno kryjące kosmetyki, które ukrywają wszelkie mankamenty skóry. Dzięki nim przebarwienia, popękane naczynka czy zaczerwienienia znikają w mgnieniu oka.

Co jeszcze sprawia, że make-up wykonany przez profesjonalistkę prezentuje się tak ładnie?

Wizażystki znają profesjonalne techniki nakładania produktów i mają je opanowane do perfekcji. Wiedzą, w którym miejscu nałożyć kosmetyk, jak poprowadzić pędzel i jaki ruch dłonią wykonać, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Są estetkami z wyjątkowym talentem artystycznym, który jest w tym fachu wprost nieoceniony. Na dodatek nieustannie się szkolą, uczestniczą w przeróżnych kursach, biorą udział w targach, śledzą trendy i testują nowe formuły oraz techniki. Jednym słowem – kochają makijaż, a do swojego zawodu podchodzą z pasją i ogromnym zaangażowaniem.

Podziel się na:

Komentarze:



Najpopularniejsze: