Ogrody Kapias - atrakcje dla dzieci na śląsku

Data dodania: 2017-03-25

Koniec marca 2017. Pierwszy słoneczny weekend. Plan jest prosty - Ogrody Kapias rzut beretem od Bielska-Białej w Goczałkowicach Zdroju. Mama celuje w Świąteczny Kiermasz, a tata z dzieckiem w tym czasie - spacer po ogrodach. Wstęp do ogrodów jest wolny. Jakie atrakcje czekają tam na dzieci?

Labirynt - zdecydowanie ulubiona część ogrodów. Odkąd mała skończyła 2 lata nie odpuszcza zabawy w labiryncie (standardowo bawimy się w chowanego, berka, szukanie wyjścia). Potrafi spędzić tu większą część wycieczki. Polecamy dla dzieciaków 2+).

Plac zabaw - atrakcje dla młodszych i starszych dzieci. Dla młodszych: domek, zjeżdżalnia, piaskownica, huśtawki, sprężyny, wigwam.

Starsze dzieci (od 5+) uwielbiają zjazd na linie - trzeba uważać - siodełko dość mocno potrafi się rozhuśtać, stąd młodsze dzieci mogłyby spaść. Plac zabaw dla starszych dzieci przedstawiamy poniżej - dlaczego dla starszych? Ciężko się na niego wdrapać - nawet kilkulatek będzie miał problem (wejście po linie, dość trudnej drabince lub po ściance wspinaczkowej) Raczej dla dzieciaków 4/5 + lub młodszych pod opieką rodziców.

W tylnej części ogrodów znajdziecie ukryte maxi szachy oraz grę w kule. 

Chwila odpoczynku? Jest i restauracja przyjazna dzieciom. Znajdziecie tu dania obiadowe, ale także desery. Zwykle wybieramy kawiarnię przylegającą do restauracji, ale nie była jeszcze otwarta, więc zrobiliśmy sobie przerwę w restauracji.

Cena kawa cappucino 8 zł + ciastko 10 zł. Dość drogo - ceny w sezonie w kawiarni są przystępniejsze dla rodzin i jest większy wybór deserów, lodów oraz ciast.  Tak czy inaczej kawa i ciastko (sernik) bardzo smaczne.

W restauracji mieści się całkiem dobrze wyposażony kącik dla dzieci. Są także krzesełka dla dzieci, a w WC przewijak (co prawda w przejściu no ale grunt, że jest). 

Wczesną wiosną ogród jeszcze uśpiony. Znajdziecie tu jedynie krokusy, żonkile i kompozycje doniczkowe.

A dla mam do 15.04.2017 kiermasz świąteczny oraz centrum ogrodnicze :)

Tylko uwaga! Miejsce bardzo oblegane w weekendy!

Fot. BM

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE