Gdzie na sanki? Testujemy!

Data dodania: 2017-01-03
Awatar Beskidzka Mama - BeskidzkaMama
Beskidzka Mama - Jestem mamą, która opisuje miejsca, wydarzenia, atrakcje dla dzieci/rodzin. Testuję produkty, usługi. Kocham Beskidy. Zapraszam do współpracy: [email protected]

Pierwsze poważniejsze opady śniegu za nami. Pomimo, że mieszkamy w górach, miałam jednak spory dylemat gdzie zabrać kilkuletnie dziecko na sanki... Przeszukałam fora internetowe i poza oklepanymi miejscówkami typu Dębowiec i Biały Krzyż, niestety nic nie znalazłam. 

W sobotni poranek postanowiliśmy więc zaryzykować i wybrać się na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Byliśmy tam w lecie, ale zimowa aura to całkiem nowa historia...

Z Bielska-Białej dojechać tam można przez Przegibek. Unikamy dzięki temu sporych korków na jakie napotkać możemy w drodze na Szczyrk czy Wisłę. 

Parkujemy na jednym z parkingów przy dolnej stacji kolejki na Górę Żar - koszt na cały dzień to średnio 10 zł. Następnie kierujemy się po bilet na kolejkę. Korzyści skorzystania z takiej kolejki jest na pewno sporo, można spokojnie zabrać sanki czy wjechać do środka wózkiem. 

DZIECI DO 4 ROKU ŻYCIA BEZPŁATNIE

W ok 5 minut jesteśmy na Górze Żar skąd rozpościera się piękny widok. Stok jest południowy w związku z czym bardzo nasłoneczniony - trasa narciarska idealnie przygotowana dla amatorów białego szaleństwa. Trasa główna została otwarta dokładnie 31.12.2016 i jest czynna od 9:00 do 20:00 - w połowie góry jest także mały wyciąg orczykowy z bardzo łagodną trasą dla dzieci. 

Ku naszej radości z boku trasy narciarskiej znajdujemy niewielką górkę, na której można spokojnie pozjeżdżać zarówno z małymi, jak i nieco starszymi dziećmi. Były tam maluszki 1-2 letnie jak i kilkuletnie dzieciaki z "jabłuszkami".

Po śnieżnym szaleństwie idziemy odpocząć i posilić się. Nie ma tutaj zbyt dużego wyboru, albo okrąglak albo pizzeria. Wybieramy to drugie. Niebywałą atrakcją dla dzieci jest możliwość "podglądnięcia" przygotowania pizzy "na żywo".

 

Mieliśmy też ochotę skorzystać z Całorocznego Stoku Saneczkowego na Górze Żar, jednak ku naszemu zdziwieniu, był nieczynny :( 

Niecodzienną atrakcją jest odpoczynek na tarasie widokowym tuż obok toru saneczkowego. Widok niezapomniany. 

A na koniec, krótki filmik:

Więcej informacji znajdziecie na www.pkl.pl/gora-zar/gora-zar.html 

Tekst i foto: BM

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE