Jak stworzyć łazienkę z której komfortowo będą korzystać dzieci?

Data dodania: 2016-10-24

Dzieci bardzo chętnie przebywają w łazience. Powód jest prosty – w łazience jest woda, a dzieci uwielbiają wszelkie zabawy związane z wodą. Na nas – dorosłych spoczywa obowiązek zadbania, by zabawy te były nie tylko przyjemne ale i bezpieczne.

Kolor rządzi!

Dzieci kochają kolory dlatego warto zadbać o kolorowy wystrój łazienki. Jeśli sami jesteśmy miłośnikami bieli i nie życzymy sobie kolorowych ścian, zasłon czy oświetlenia, można postarać się o kolorowe elementy wyposażenia. Nie musi to być od razu zielony sedes czy czerwona umywalka, już wielobarwne antypoślizgowe chodniki z postaciami z bajek sprawią, że dziecko chętnie będzie odwiedzało łazienkę. Innym pomysłem są wodoodporne obrazki przyczepiane bezpośrednio do glazury, fantazyjne naklejki na sedes i umywalkę, czy wybrana przez dziecko zasłona prysznicowa.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Zwykle w łazience można znaleźć nie tylko szampon i mydło. Przechowujemy tam też całą chemię domową, na co dzień bardzo przydatną, ale niebezpieczną dla człowieka. Niestety maluchy ze swoją wrodzoną ciekawością i skłonnością do eksperymentowania nie zawsze chcą pamiętać nasze przestrogi. Dlatego, jeśli w domu jest dziecko, wszelkiego rodzaju specyfiki do prania, płukania i czyszczenia powinny być schowane wysoko, tak by nie sięgnęły po nie małe rączki. Także gniazdka elektryczne powinny być odpowiednio zabezpieczone.

Prysznic? Nie!

Rzadko które dziecko na pytanie, czy woli pluskać się w wannie, czy wziąć szybki prysznic, wybierze to drugie rozwiązanie. Jeśli w łazience nie ma miejsca na wannę, można pomyśleć o głębokim brodziku, dziecku to wystarczy, by swobodnie się chlapać. Fakt, że takie kąpiele pochłaniają duże ilości wody jest świetną okazją do małej lekcji ekonomii i ekologii. Można zawrzeć z dzieckiem układ, że kąpiel dwa lub trzy razy w tygodniu, w pozostałe dni prysznic.

Poręcznie

Dzieci lubią mieć dostęp do swoich zabawek kąpielowych. Bardzo często jest ich tyle, że nie mieszczą się na brzegu wanny, czy brodzika. Dobrym rozwiązaniem jest koszyk na stałe przymocowany do glazury, dziecko bez trudu może sięgać do zabawek, a gdy nie są potrzebne – schną. Analogicznie akcesoria do mycia zębów, mydełko i ręcznik również powinny być na takiej wysokości, by dziecko mogło samodzielnie ich dosięgnąć. Jeśli metraż łazienki pozwala, można pomyśleć o zainstalowaniu niskiej umywalki lub miniaturowego sedesu (polecamy zapoznać się z ofertą KOŁO). Jeśli nie ma możliwości zainstalowania dodatkowego sedesu i umywalki warto zaopatrzyć się w specjalną nakładkę na sedes oraz podest, dzięki któremu dziecko dosięgnie do kranu.

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE