Ogrody KAPIAS z dzieckiem [WIOSNA] Testujemy

Data dodania: 2016-04-03

Ogrody KAPIAS to jedno z naszych ulubionych miejsc. Bywamy tam średnio parę razy w roku. Mieszczą się w Goczałkowicach Zdroju. Tym razem zdecydowaliśmy się odwiedzić je na wiosnę. Wstęp do ogrodów jest bezpłatny. 

W weekendy przewalają się tam tłumy odwiedzających. W większości z dziećmi. To tylko świadczy o tym, że obiekt jest przyjazny i przystosowany do zwiedzania całą rodziną. Jedynym minusem jest brak cienia dlatego należy zaopatrzyć się w spore ilości wody, czapki i koniecznie nasmarować się kremem z filtrem! Dodatkowo należy zarezerwowoać sobie minimum 4 godzinki gdyż teren jest bardzo duży.

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zaczęli spacerku od kawki ;) Kawa: 6 zł, ciasto: 6 zł.

Tuż przy kawiarni znajduje się mini plac zabaw:

Cały obiekt zna­j­duje się na jed­nym poziomie, co umożli­wia swo­bodne poruszanie się osób z wózkami dziecię­cymi. Obowiązuje zakaz wchodzenia ze zwierzętami.

Rybki to pierwsza atrakcja, która przyciąga spore grono maluchów - najlepiej obserwować je z pomostu (woda bardziej przejrzysta i płytsza).

Ulubionym miejscem wszystkich dzieci jest LABIRYNT! Uwierzcie mi, warto przyjechać tutaj choćby dla tej atrakcji, dzieciaki szaleją tu godzinami, szukając wyjścia raz z jednej raz z drugiej strony :) 

Na drugim miejscu pod względem atrakcji dla dzieci plasuje się dość duży plac zabaw gdzie zarówno młodsze jak i starsze dzieci znajda coś dla siebie.

Jeśli zgłodniejemy mamy do wyboru bar szybkiej obsługi (jedzenie nakładamy sami na talerze i kierujemy się do kasy). Znajdziesz tu umiarkowanie duży wybór potraw, ale pod kątem dzieci nienajgorzej (gotowane warzywa, ryż, kasza, ziemniaki, mięsa do wyboru, sałatki do wyboru).

Drugą opcją żywieniową jest resturacja, która jest dość dobrze przystosowana dla rodzin z dziećmi. Znajdziesz tu kącik malucha, krzesełka, menu dla dzieci (tylko dwa dania do wyboru, zupa pomidorowa - 7 zł i nuggetsy z kurczaka z ziemniakami i sałatką - 16 zł), w WC jest także przewijak (co prawda w przejściu ale jest).

Wczesna wiosna to może nie jest najlepsza pora roku pod kątem zwiedzania, ponieważ kwiaty i drzewa dopiero zaczynają kwitnąć, jednak my proponujemy taką zabawę. Kto wypatrzy najwięcej kwitnących roślin ten wygrywa :) Wbrew pozorom nie jest je tak łatwo odnaleźć!

Ogrody KAPIAS organizują także różne wydarzenia tematyczne:

Ogrody do Zwiedzania

43230 Goczałkowice-​Zdrój
ul. św. Anny 4

Godziny pracy Ogrodów w okresie:

  • 1 marca - 31 października 
  • poniedziałek - niedziela: 10.00 - 19.00 

Tekst i foto: BM

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze: