UCZYMY ANGIELSKIEGO: Lekcja 1

Data dodania: 0000-00-00
Awatar Beskidzka Mama - BeskidzkaMama
Beskidzka Mama - Jestem mamą, która opisuje miejsca, wydarzenia, atrakcje dla dzieci/rodzin. Testuję produkty, usługi. Kocham Beskidy. Zapraszam do współpracy: [email protected]

W pierwszej części poradnika - TUTAJ zależało mi, żeby przekazać ogólne informacje o tym, jak rozpocząć naukę angielskiego z dzieckiem. Przy tym chcę raz jeszcze podkreślić, jak ważny jest regularny, najlepiej codzienny, kontakt z językiem obcym. Jak to zrobić, żeby było łatwo i przyjemnie? Po prostu włączcie angielski do codziennych zabaw! Dzieci lubią rutynę możecie, więc ustalić konkretną godzinę na codzienną krótką sesję z językiem angielskim. Poniżej kilka przykładów na zabawy dla dzieci 2-3 letnich:

  • Gdy oglądacie razem książeczki obrazkowe nazywajcie przedmioty po angielsku.
  • Gdy bawicie się klockami i wrzucacie do pudełka liczcie po angielsku. Możecie również sortować klocki kolorami.
  • Kiedy słuchacie muzyki wybierzcie piosenkę po angielsku (youtube jest świetnym źródłem) i śpiewajcie razem.
  • Oglądacie bajkę? Włączcie odpowiednią w języku angielskim lub na przykład polską wersję ”Dora the Explorer” („Dora poznaje świat”), która uczy angielskiego w przyjemny sposób wprowadzając angielskie słówka i zwroty.
  • Bawicie się w rysowanie czy kolorowanie? Rzecz jasna! Przecież dzieci uwielbiają tworzyć! Wybierając kredki z pudełka uczcie się kolorów.
  • Odrobina ruchu? Co powiecie na małą rozgrzewką na przykład przy piosence: Walking, Walking.
W przypadku dzieci nieco starszych - 4-5 letnich, schemat powinien być podobny. W tym wieku dzieci będą równie chętnie przeglądać książeczki, słuchać piosenek, kolorować i tworzyć swoje własne prace plastyczne. Można już dodać do tego czytanie po angielsku oraz gry planszowe. Jeżeli nie posiadacie książeczek z tekstem angielskim, tu możecie znaleźć kilka propozycji w pdf do samodzielnego wydrukowania – tam też można odsłuchać ich nagrany tekst: TUTAJ. A jak zaadoptować gry planszowe do nauki języka? Na blogu igraszki-jezykowe.pl znajdziecie np. takie, które nadają się do wykorzystania do nauki kolorów: TUTAJ. Proste! I do tego nie wymaga od Was specjalnych nakładów pracy. Proponuję zacząć od tematów takich, jak: kolory, liczenie (1-10), a następnie dowolnie np. części ciała, jedzenie, zwierzęta czy ubrania. Poniżej pomysł na lekcję: DSC00598

CZĘŚCI CIAŁA

Skorzystajcie z jakiejkolwiek książeczki, w której są zdjęcia lub rysunki części ciała. Nazywajcie je po angielsku i pokazujcie na swoje części ciała lub części ciała ulubionej lalki czy misia. Najlepiej od razu używając całych zdań, np: ”This is my nose”. A to przykład na piosenkę do odnalezienia na Youtube: Head, Shoulders, Knees and Toes Sięgnijcie po kredki i narysujcie wspólnie ulubioną lalę czy misia, powtarzając przy tym poznane słówka np.: ”Draw a head and now draw an eye”, następnie sięgnijcie po kolorowankę z rysunkiem postaci i kolorujcie różne części ciała w różne kolory: ”Colour the eye blue”. Powtarzajcie poznane słowa i zwroty jak najczęściej wykorzystując sytuacje z dnia codziennego. Wybór materiałów do nauki angielskiego jest ogromny, dlatego można również zainwestować w odpowiedni podręcznik. Będziecie mieli już odpowiednio dobrany materiał, a do zakupionej książki z pewnością będzie dołączona płyta. Włączajcie ją jak najczęściej! Jeżeli Wasza pociecha ma zajęcia angielskiego w przedszkolu czy szkole językowej warto systematycznie dowiadywać się, co było przerabiane i dodatkowo utrwalać poznane słowa i zwroty właśnie na zasadzie wspólnych zabaw w domu. To tyle na dziś. Życzę Wam powodzenia! Good luck! Anna-MańkaAnna Mańka – pasjonatka języków obcych, dzięki mężowi Ślązakowi miłośniczka Śląska i śląskiej gwary. Absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej w Warszawie, lektor języka angielskiego dzieci i dorosłych, z kilkuletnim doświadczeniem w pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz w rekrutacji pracowników. Doradza mamom powracającym na rynek pracy w zakresie pisania CV i prezencji na rozmowach rekrutacyjnych. Mama Alinki.

Podziel się na:

Komentarze:Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE