Konkurs POCZTÓWKA Z BIELSKA-BIAŁEJ rozstrzygnięty

Data dodania: 2017-06-09

Piąta edycja konkursu plastycznego pt. ,,Pocztówka z Bielska-Białej'' przyniosła bogaty plon zróżnicowanych stylistycznie prac, które zostały wykonane w technikach , zarówno tradycyjnych takich jak: rysunek, akwarela, linoryt czy kolaż oraz bardziej współczesnych np. w grafice komputerowej i fotografii cyfrowej.

Na konkurs napłynęło łącznie 180 prac, które jury oceniło w 6 kategoriach wiekowych.

W większości z nich miasto Bielsko-Biała pojawia się jako motyw dominujący, interpretowany plastycznie na różne sposoby. Prace najmłodszych uczestników konkursu po raz kolejny ujmują ,,świeżością spojrzenia'', są kolorowe, rysowane i malowane z dużą swobodą. Wychodząc poza konwencję obrazują głównie zaobserwowane i zapamiętane fragmenty architektury, aczkolwiek pojawiają się też interpretacje krajobrazu i postaci ludzkich. Zwraca uwagę fakt, iż na tak wczesnym etapie działań twórczych realizowane są prace fotograficzne poddane obróbce cyfrowej. Należy podkreślić wysoki poziom prac, wykonanych w technice kolażu oraz głównie fotograficznych które zostały zrealizowane przez dzieci i młodzież oraz innych uczestników konkursu. W tym roku wyjątkowo liczną grupą uczestników, były osoby dorosłe oraz seniorzy podopieczni szkół specjalnych, domów opieki i Domów Kultury.

Gratulując organizatorom realizacji istotnego pomysłu, konkursu związanego
z naszym miastem trzeba żywić nadzieję, iż kolejne jego edycje przyniosą równie ciekawe efekty.

JURY:

  • Anna Zgierska - Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Bielska-Białej
  • Franciszek Kopczak – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury
  • Joanna Dadak – artysta plastyk
  • Tomasz Gawor– artysta plastyk

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

LP

Imię i nazwisko + wiek

Miejsce

Szkoła, placówka

I

KATEGORIA: DZIECI PRZEDSZKOLNE

   

1

Justyna Fijak

I miejsce

Dom Kultury w Olszówce

2

Mateusz Rogoziński

II miejsce

Dom Kultury w Olszówce

3

Patryk Ryłko

II miejsce

Dom Kultury w Olszówce

4

Bianka Gurynowicz

III miejsce

Dom Kultury w Kamienicy

5

Seweryn Gurynowicz

III miejsce

Dom Kultury w Kamienicy

6

Franciszek Machalica

wyróżnienie

Dom Kultury w Olszówce

7

Karol Homel

wyróżnienie

Dom Kultury w Olszówce

8

Nadia Kutny

wyróżnienie

Dom Kultury w Kamienicy

II

KATEGORIA: KLASA 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWE

   

9

Emilia Stolarczyk

I miejsce

Dom Kultury w Olszówce

10

Julia Kopciuch

II miejsce

Dom Kultury w Olszówce

11

Anna Salecka

II miejsce

Dom Kultury w Olszówce

12

Dominika Owczarz

III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 26

13

Hanna Trela

wyróżnienie

Dom Kultury w Olszówce

14

Olga Danek

wyróżnienie

Dom Kultury w Kamienicy

15

Kamil Łuszkiewicz

wyróżnienie

Dom Kultury w Olszówce

16

Weronika Sopicka

wyróżnienie

Dom Kultury w Hałcnowie

III

KATEGORIA: KLASY 4-6 SZKOŁY PODSTAWOWE

   

17

Lena Mynarska

I miejsce

Dom Kultury w Hałcnowie

18

Zofia Nowak

I miejsce

Dom Kultury w Kamienicy

19

Malwina Lis

II miejsce

Dom Kultury w Kamienicy

20

Hanna Klimczak

II miejsce

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego

21

Piotr Fabia

III miejsce

Szkoła Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie

22

Zuzanna Studencka

III miejsce

Dom Kultury w Wapienicy

23

Faustyna Mrowiec

III miejsce

Dom Kultury w Hałcnowie

24

Nadia Hankus

wyróżnienie

Szkoła Podstawowa nr 28

25

Michalina Palarczyk

wyróżnienie

Dom Kultury w Olszówce

26

Jakub Witek

wyróżnienie

Szkoła Podstawowa nr 23

27

Jacek Wierzbicki

wyróżnienie

Dom Kultury w Olszówce

28

Marta Czernek

wyróżnienie

Dom Kultury w Hałcnowie

IV

KATEGORIA : SZKOŁY GIMNAZJALNE

   

29

Agata Wierzbicka

I miejsce

Dom Kultury w Olszówce

30

Daria Gurynowicz

II miejsce

Dom Kultury w Kamienicy

V

KATEGORIA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

   

31

Martyna Cyganik za zestaw prac

wyróżnienie

Zespół Szkół Technicznych i Handlowych im.Franciszka Kępki

32

Karolina Świder

wyróżnienie

Zespół Szkół Technicznych i Handlowych im.Franciszka Kępki

VI

KATEGORIA: DOROŚLI

   

33

Krystyna Murańska

I miejsce

Dom Pomocy Społecznej, Dom Nauczyciela

34

Katarzyna Czarniecka

I miejsce

ZSS im. K.I. Gałczyńskiego w BB

35

Sebastian Nikiel

II miejsce

 

36

Damian Garbarczyk

II miejsce

ZSS im. K.I. Gałczyńskiego w BB

37

Agata Biłko

II miejsce

ZSS im. K.I. Gałczyńskiego w BB

38

Grażyna Hordziejewicz

III miejsce

Dom Kultury w Wapienicy

39

Monika Szlauer

III miejsce

WTZ Jesteś Potrzebny BSA Teatr Grodzki

40

Rafał Pawlus za zestaw prac

III miejsce

WTZ jesteś Potrzebny BSA Teatr Grodzki

41

Sabina Marszałek

wyróżnienie

Zespół Szkół Specjalnych im.K.I.Gałczyńskiego

42

Ewa Gil

wyróżnienie

Zespół Szkół Specjalnych im.K.I.Gałczyńskiego

43

Hanna Frank za zestaw prac

wyróżnienie

Dom Kultury w Olszówce

44

Elżbieta Osińska

wyróżnienie

Dom Kultury w Wapienicy

45

Łukasz Kwaśny

Nagroda specjalna

WTZ Jesteś Potrzebny BSA Teatr Grodzki

Łącznie nagrodzono 45 osób w sześciu kategoriach wiekowych.

Wszyscy laureaci otrzymali: dyplomy, katalogi z konkursu, nagrody rzeczowe oraz książkę pt.: „Spacerem po Cygańskim Lesie”, a także książki promujące nasze miasto.

 

Wszystkich zapraszamy do oglądania banerów z nagrodzonymi pracami,
w przestrzeni Lasu Cygańskiego do 30 czerwca 2017r.

Nagrody rzeczowe, nagrodę pieniężną, banery, dyplomy, katalogi oraz widokówki ufundowali:

  • Miejski Dom Kultury
  • Wydział Promocji Bielska-Białej
  • GESTIN Polska
  • Apteka Olszówka Grażyna Gorycka-Kachel
  • Marcin Lisiński
  • Przedsiębiorstwo Handlowe Piotr Góra
  • Studio reklamy Za 5
  • Delikatesy Centrum
  • Piekarnia-Cukiernia Czernichów
  • sponsorzy prywatni

 Fot. Super-Nowa.Pl

Podziel się na:

Komentarze:



Najpopularniejsze:


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE