O piszących, podbeskidzkich mamach


Portal beskidzkamama.pl to serwis informacyjny dedykowany mamon z regionu Podbeskidzia. Zawiera aktualne informacje na temat wydarzeń, zajęć oraz atrakcji z rejony Bielsko-Biała, Żywiec i Cieszyn oraz okolicznych miejscowości. Ponadto publikujemy Wasze opinie, porady, projekty... po prostu tworzymy go dla Was!

Chcesz z nami współpracować?

napisz: redakcja[at]beskidzkamama.pl

Współpracujemy z mamami z rejonu Podbeskidzia i nie tylko.
Do najwierniejszcyh autorów tresci w tym artykułów, opinii oraz refleksji nalezą:

Ania Brończyk-Puzoń Z wykształcenia i pasji dietetyk kliniczny. W pracy zajmuje się dietetyką w zaburzeniach endokrynologicznych i żywieniem dzieci. Szczęśliwa mama półtorarocznego Aleksandra.W swojej pracy kieruje się mottem: „Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu” – Artur Schopenhauer.


Katarzyna Adamczyk-Tomiak autorka bloga www.vanillaisland.pl, mama półtorarocznego Krzysia, na co dzień fizyk. Jej pasje to fotografia i podróżowanie. Od pojawienia się w jej życiu małego człowieka, robi wszystko co może, żeby pokazać mu świat w jego najpiękniejszej postaci.


Dominika Borgieł czyli Mama na szlaku. Z zawodu pedagog, terapeuta zajęciowy. Z natury człowiek w stanie okresowo przerywanego zadumienia. Z zamiłowania górski włóczęga, pasjonat kina współczesnego i niepoprawny czytelnik. Interesuje się różnorodnymi technikami zrobienia przedmiotów, sztuką kulinarną i muzyką filmową. Miłuje irish music i relaks w plenerze. Prywanite mama czterech muszkiererów, a także blogująca mama


Magdalena Imielińska – z wykształcenia pedagog, z zamiłowania wielka pasjonatka kuchni, szczególnie słodkiej. Prywatnie mama trzyletniej Emilki. Kocha być w ruchu, dlatego chętnie bierze udział w różnych przedsięwzięciach, zwłaszcza kulinarnych. Jej przepisy można znaleźć w ogólnopolskiej prasie kobiecej i kulinarnej. Od czterech lat prowadzi blog Domowa Cukierenka-Domowa Kuchnia.


Daria Wilkus – Z wykształcenia nauczyciel języka rosyjskiego. Z zawodu tłumacz i logistyk. Z zamiłowania szef własnej kuchni. Miłośniczka zwierząt, aktywności fizycznej i angielskiego humoru. Na portalu tworzy cotygodniowy cykl Gotuj Daktylem Jaglanym oraz wzbogaca galerię kulinarną. Autorka bloga – Daktyl Jaglany, gdzie zachęca do otwarcia się na kuchnię roślinną.


Katarzyna KOKO Stańczak – osoba o wielu talentach, niedoszła magister etiopistyki, ekolożka z rozsądku i zamiłowania. Szczęśliwa warszawianka żyjąca na Podbeskidziu wraz z księciem ze swej bajki – Szy i ich maleństwem – Gu. Lubi: chodzić do warzywniaka, robić zapiekanki, tańczyć, huśtać się w hamaku, być obok kiedy Gu się budzi. Nie lubi: być w bezruchu, marnowania jedzenia i pędzającej spirali konsumpcjonizmu. Dla portalu pisze o eko – logicznym podejściu do życia i macierzyństwa.


Kasia Czarnota – absolwentka socjologii Uniwersytetu Śląskiego, propagatorka Porozumienia bez Przemocy, mama trójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym, żona. Pasjonatka rozmów o tym, co żywe i poruszające tu i teraz. Autorka bloga: W Strefie Mamy.


Karolina Laurentowska Z natury i wyboru kobieta, żona i mama do kwadratu. Z wykształcenia socjolog i psycholog. Z zawodu psycholog. Z pasji czasami zasłuchana, czasami zaczytana, czasami zapatrzona. Z potrzeby ducha i ciała praktykująca jogę. Pracuje w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej i w poradni psychiatryczno-psychologicznej Psychomedical.


Magdalena Józefacka – Pasjonatka zmian, zajęła się Architekturą Wnętrz, aby zmieniać otoczenie na bardziej przyjazne. Mama na pełny etat. Podróżniczka i motocyklistka, która w swoich podróżach zachwyca się architekturą i klimatem innych krain i kultur. Lubi czerpać z życia pełnymi garściami.


Aleksandra Wagner – Giemza neurologopeda, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej, pasjonatka Metody Krakowskiej. Prowadzi gabinet neurologopedyczny ToMowa. Mama 7-dmiomiesięcznego Tomeczka. Na jej oczach dzieją się logopedyczne cuda, które utwierdzają ją, że droga, którą wybrała jest najlepszą z najlepszych!


Anna Turyna - psycholog, terapeuta, coach. Od kilku lat prowadzi warsztaty propagując filozofię Rodzicielstwa Bliskości oraz indywidualne konsultacje dla rodziców wspierając ich w poszukiwaniu dobrych rozwiązań w wyzwaniach rodzicielstwa i własnym rozwoju. Pry­wat­nie mama dwóch pomysłowych chłopaków Gustawa i Józka.


Katarzyna Fidyt Absolwentka politologii z licencjatem z administracji publicznej. Propagatorka wiedzy o funkcjonowaniu instytucji Unii Europejskiej i prawa wspólnotowego. Zwolenniczka Europy Regionów i dobrego sąsiedztwa. Prywatnie blogująca mama dwóch Chłopaków, o których można przeczytać na Facebooku w blogu Spełniona Kobieta – Szczęśliwa Matka i na portalu www.bejbikowo.info pod nickiem Kecik206


Apl. Adw. Dagmara Jagodzińska autorka Bloga: „Im In Law –Prawo Rodzinnego Stołu”. Aplikantka adwokacka II roku szkolenia aplikanckiego 2014-2016, wpisana na listę aplikantów adwokackich Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej. UkończyłaSTUDIA prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z wyróżnieniem za wysokie osiągnięcia edukacyjne.


JESIENNY MAGAZYN

NUMERY ARCHIWALNE


GDZIE NA SPACER Z DZIECKIEM?

 

ZOBACZ ON-LINE